Рада забрала "військовий" ПДФО у місцевих бюджетів
Миколаїв залишився без суттєвої дохідної частими міського бюджету
Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт, яким пропонувалося переспрямувати податок з доходів фізичних осіб з забезпечення військових з місцевих до державного бюджету. Про це повідомила голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа.
За її словами, серед ключових норм законопроєкту передбачено, що доходи Дорожнього фонду в 2024 році спрямовуються в загальний фонд держбюджету і спрямовуються на потреби оборони; “військовий ПДФО” з 1 жовтня 2023 року до 31 грудня року, в якому буде завершено воєнний стан, зараховується до державного бюджету.
З 1 жовтня по 31 грудня 2023 року “військовий ПДФО” спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50%: Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації на дрони (13 млрд грн) і Міноборони на закупівлю артилерійських систем (13 млрд грн).
З 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан, “військове ПДФО” розподіляється в таких пропорціях:
45% – ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн);
45% – Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн);
10% – розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд).
“Звичайне ПДФО” залишається в громадах в обсязі 64% (при цьому не менше 4% податку мають бути спрямовані на проведення розрахунків при виробництві теплової енергії, а також на підтримку підприємств з виробництва, постачання теплової енергії, а також централізованого постачання холодної води та водовідведення)”, – зазначила вона.
За її словами, згідно із законопроєктом, у 2024 році реверс не вилучається з усіх громад, також у 2024 році всі громади дотягуються до рівня доходів 2021 року дотаціями, а села та селища отримають можливість здійснювати внутрішні та зовнішні запозичення за погодженням з Мінфіном (зараз тільки міські громади можуть здійснювати).
При цьому залишки на рахунках органів місцевого самоврядування можна буде використовувати лише на пріоритетні видатки: соціальні, підтримку оборони, лікування та реабілітацію осіб, які постраждали від російської агресії тощо.
Нагадаємо, ми писали:
- Зріст: за три місяці 2023 року підприємці Миколаївщини сплатили 175,6 млн грн податку на прибуток
- За 7 місяців цього року з платників податків на Миколаївщині вже зібрано 10,4 мільярди грн
- Майже половина видатків бюджету Миколаєва пішла на утримання чиновників і бюджетників
Читайте також:
- Все для перемоги: комітет ВР схвалив проєкт закону про переспрямування військового ПДФО в держбюджет;
- Майже всі нардепи Миколаївщини підтримали законопроєкт, який забере у громад “військовий” ПДФО;
- “Звільнення людей і економія на воді”, – Сєнкевич про наслідки ідеї уряду забрати у міста “військовий” ПДФО;
- В Корабельному районі 1,4 км дороги відремонтують за 24 мільйони гривень;
- Зруйнувати і зробити заново: площу біля райадміністрації в Корабельному перебудують за 4 млн з гаком