СтаттіСуспільствоТема дня

Всі види наркозу - безкоштовні, за операції в Корабельному теж платити не треба! Та є нюанси

Лікарі просять грошей? Керівництво міської лікарні №5 припиняє на корені таке непотребство. Дізнайся, на що ти маєш право в медичній сфері!

Цей материал також доступний

Хвилею недовіри і критики зустріли мешканці Корабельного району нещодавно опублікований нами матеріал “Миколаївцям нагадали, в яких лікарнях можна зробити безоплатні операції“, в якому зазначено, що їх проводять і в міській лікарні №5, розташованій за адресою: проспект Богоявленський, 336.

“Інформація для наївних”; “Просто смішно читати”; “І коли ж це тут робили безкоштовні операції?!”; “Ну і заливають”, – відгукнулися  на статтю містяни.

Кореспондентка Korabelov.info вирушила шукати правду безпосередньо до керівництва лікарні №5, аби дізнатись, чи дійсно кожен може отримати тут безкоштовну операцію та лікування.

“В нас пройшло реформування, і за напрямок медицини, в тому числі оперативне лікування, відповідає медичний директор. Зараз маємо два директори: загальний і медичний, який відповідає за надання всієї медичної допомоги”, – зазначила загальна директорка медзакладу Олена Терентьєва.

Медичний директор лікарні Сергій Матвієнко розповів:

“Є програма медичних гарантій. Є різні пакети медичних гарантій, є так званий “третій пакет” – це хірургічна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах.

За цим пакетом всі оперативні втручання, які проводяться, – вони проводяться БЕЗКОШТОВНО. Що сюди входить? Наркоз, забезпечення ліками, стаціонарне лікування, супровід і лабораторний супровід, це проведення безпосередньо операції. Це все НЕ оплачується пацієнтом.

При цьому Сергій Олександрович додав, що іноді люди стикаються з ситуаціями, коли при необхідності хірургічного втручання доводиться таки діставати гаманець:

Є платні послуги, наприклад, палати підвищеного комфорту. Там пацієнт може платити окремо. За всі платні послуги видаються чеки. Це не благодійні внески, це як платна послуга, в чеку зазначено, за що оплачується.

Також є специфічні операційні втручання, такі як травматологічні, наприклад, – там, де йде встановлення пластин або ендопротезування (хірургічна операція, при якій пошкоджений/зруйнований суглоб замінюється штучним), або апаратів зовнішньої фіксації. На жаль, вони дороговартісні, вони не покриваються НСЗУ… Є різні методи лікування травм. Тобто можна зробити скелетне натяжіння і на три місяці на спиці зібрати ногу, і людина буде лежати 3 місяці, це буде безкоштовно. Так, є і сучасний метод – пластина. Можна зібрати ногу на пластину, на шурупи, і людина там через пару тижнів все стане і піде. Спиці в нас є, а пластини ми не можемо закуповувати, бо вони дороговартісні, і вартість операції їх не покриває. Це по перше. А по друге, під кожну людину треба замовляти індивідуальну пластину, тому що розміри – вони не стандартні. Тобто саме оперативне втручання, анестезія – все безкоштовне, а пластини – то оплачують пацієнти. Або, якщо це заміна суставів, то є міська програма, за якою, згідно черги, безкоштовно замінюють ключові стегнові суглоби в межах їх наявності. Тобто йде закупівля, і якщо вже є в наявності суглоб і підходить черга – цього пацієнта сповіщають, він проходить обстеження, і ця операція теж безкоштовна. Таким чином, є різні види операцій.

Всі операції в хірургії безкоштовні. Лапароскопічна з видалення каменів, і всі інші. Є нюанси ще по грижах. Наприклад, грижу можна робити декількома способами. Є методики, там де роблять сітку.  Можна зробити м’язи внахлест і зашити. А можна ще сітку (це більш для профілактики рецидивів) – ну, це вже за бажанням пацієнта. Знов таки, пацієнт може собі придбати цю сітку? Ну, якщо нема, то робиться просто, як там по автору, тобто сітка – це не обов’язково. Ніяких спеціальних платежів, ніяких добровільних внесків у лапках, ніякої оплати, що прооперовано, бути не може.

Добровільні внески благодійні може робити пацієнт за власним бажанням, якщо він хоче допомогти відділенню, – у тому розмірі, який він хоче, якщо хоче. І за це він отримує також чек, де написано, що це благодійний внесок“.

Медичний директор міської лікарні №5 розповів також, як саме потрапити до них на оперативне лікування:

Пацієнт госпіталізується за наявності електронного направлення. Перед цим пацієнт звертається до сімейного лікаря та отримує направлення до вузького фахівця, або безпосередньо, якщо це гінеколог, то без направлення. Коли людина отримає консультацію вузького фахівця, наприклад, хірурга, і хірург визначає, що необхідна планова операція, то видає направлення на стаціонарне лікування і паралельно дає направлення на дообстеження. Тому що, наприклад, якщо це літня людина і треба пройти загальний аналіз крові, кардіограму, інші консультації перед операційним втручаннями, вона це проходить амбулаторно по цьому направленню, та з результатами обстеження госпіталізується й оперується”.

Лікування в інших відділеннях – також безкоштовне для пацієнта, воно покривається “четвертим пакетом” (це стаціонарна допомога без хірургічного втручання)”, – зауважив Сергій Матвієнко. 

Один з корпусів лікарні в Корабельному районі Миколаєва
Один з корпусів лікарні в Корабельному районі

Олена Терентьєва зазначила, що міська лікарня №5 має 23 пакети медичних гарантій – найбільшу кількість з усіх лікарень міста.

“І ми заробляємо кошти на цьому. Тому що так, НСЗУ нам оплачує… Всі аналізи, всі обстеження – це повинна сплачувати первинна ланка (ЦПМСД, – прим. ред.), вони повинні нам відшкодовувати. Вони не дуже хочуть це робити. Звичайно, тому що це кошти їхні ідуть. Ну, ми вже закриваємо на це очі. Люди приходять з направленням сімейного лікаря до вузьких фахівців. І наші фахівці виписують направлення на різні аналізи та обстеження, які потрібні для оперативного лікування”, – додала Олена Вікторівна.

Вона також наголосила на інформації стосовно безкоштовного наркозу:

Наркози, які ми маємо, всі види наркозу: і для вагітних, для пологів, окремі для спінальної анестезії, і для загальної анестезії, – це все закуповується нами. Для пацієнтів все це – безкоштовно.

Якщо хтось з лікарів або медичних сестер-анестезистів вимагає якихось грошей, хай хворі звертаються. Ви можете написати, що лікарня стовідсотково забезпечена всіма препаратами: як медичними (для лікування, для проведення оперативних втручань), так і для проведення анестезії, любих видів анестезії, любих!”

Медичний директор лікарні Сергій Матвієнко додав:

“Наразі лікарня закуповує, це є по документам: і наркоз, і розхідні матеріали, перев’язувальні матеріали, харчування, ліки, які є по пакету, які є по постанові.

Може бути таке, що пацієнти самі купують собі ліки, якщо є хронічні захворювання у певного пацієнта, що не відносяться до тієї хвороби, з якою він лікується, тобто пацієнт приймає ці ліки постійно. До нашого переліку ми не можемо закупити ці ліки хронічно хворих. Вони з ними приходять. Той мінімум, який є в затвердженому переліку – лікарня закуповує. Наразі пішла закупівля, тому ніякі бинти, марлі, рукавички пацієнт не купує.

Ми не можемо закупити весь перелік аптеки, тому що це неможливо. Але всі необхідні ліки для ургентної допомоги і планових хірургічних втручань – вони безкоштовні для хворих, бо вони закуповуються лікарнею і відшкодовуються нам програмою медичних гарантій.

Якщо є якісь випадки вимоги платежів, якщо вони є, то, будь ласка, хай звертаються читачі, пацієнти до керівництва лікарні, тому що це все присікається на кореню. НСЗУ це моніторять, і якщо буде вимагання грошей з людей – це штраф для лікарні. Лікарня у цьому не зацікавлена.

До нас звертався хтось з пацієнтів, було рік тому. Там щось один лікар хотів гроші за начебто свій катетер, за що він отримав догану одразу. Біля кожного стати я не можу. Ну, якщо, якщо це є, будь ласка – двері відчинені, приходьте і розказуйте! Будемо боротися з цим. Це зразу тому медпрацівнику догана, і в подальшому може бути звільнення“, – стверджує керівник.

Сергій Олександрович також зазначив, що лікарня не отримує відповідного фінансування, якщо відділення стає порожнім (якщо в ньому немає пацієнтів).

“Ми зацікавлені в тому, щоб до нас зверталися за допомогою. Ми отримуємо фінансування за пролікований випадок. Якщо в мене буде поганий лікар, якщо до мене не будуть звертатися пацієнти – ми не будемо отримувати кошти”, – каже він.

Журналістка попросила дозволу поспілкуватись з людьми, яким вже зробили безкоштовні операції, аби впевнитись у достовірності такої інформації саме з вуст пацієнтів.

У хірургічному відділенні людей зараз небагато (наразі тут тривають ремонтні роботи). Нас провели до пацієнта, якому зробили вимушену ампутацію ноги. Чоловік похилого віку не дуже говіркий. З його розповіді ми зрозуміли тільки, що він самотній, і в нього зовсім нікого немає з родичів. На наше питання: “Чи безкоштовно Вам зробили операцію?”, чоловік стверджувально кивнув.

Нагадаємо, ми писали:
Безкоштовна заміна суглобів: програма діє і в лікарні Корабельного району

Підсумовуючи все вищезазначене: будь ласка, якщо хтось з лікарів вимагає плату за свої послуги або ліки, звертайтесь до керівництва лікарні, і якщо послуга чи препарат входить до переліку певного пакету медичних гарантій, вам обов’язково мають надати безкоштовну допомогу.

Аліна Ковальчук

Читайте також:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button