Пригоди

81 колаборант, 30 держзрадників та 12 посібників рф викрито за рік на Миколаївщині

Про це повідомив в.о керівника обласної прокуратури. ВІДЕО

Цей материал також доступний

На пленарному засіданні двадцятої позачергової сесії Миколаївської обласної ради, яке відбулося 14 березня 2024 року, виконувач обов’язків керівника обласної прокуратури Денис Фальченко представив звіт про результати діяльності прокуратурних органів у 2023 році, повідомляє пресслужба обласної прокуратури.

Очільник прокуратури звернув увагу на значне покращення показників у боротьбі з колабораційною діяльністю та пособництвом державі-агресору. Зокрема, торік викрито 81 факт колабораційної діяльності (позаторік – 60) та 12 фактів пособництва державі-агресору (позаторік – 8).

Позитивними є також дані про зменшення (в порівнянні з 2022 роком) кількості кримінальних правопорушень проти основ національної безпеки України (з 410 до 202), посягань на територіальну цілісність, недоторканість України (з 258 до 44) та державної зради (з 47 до 30).

Найбільше порівняно з іншими видами вчинено кримінальних правопорушень проти власності (6939 проти 4057 у 2022 році).

За належного процесуального керівництва зросла кількість скерованих прокурорами до суду з обвинувальними актами кримінальних проваджень, досудове розслідування у яких здійснювалось органами поліції в області (2990), слідчими СВ СБУ в області (89), ТУ ДБР, розташованого у місті Миколаєві (21).

Особлива увага була приділена роботі у зоні конфлікту з Російською Федерацією. Забезпечено процесуальне керівництво за фактами вчинення: 2523 кримінальних правопорушень за порушення законів та звичаїв війни; одного – за планування, підготовку, розв’язування, ведення агресивної війни та одного – за найманство. У 2023 році до суду з обвинувальними актами направлено 5 кримінальних проваджень цієї категорії стосовно 8 осіб.

Прокуратура активно захищала інтереси держави в судах, направивши до суду позови на суму понад 4,2 млрд грн. Судами задоволено позови та попереджено незаконне вибуття з державної та комунальної власності майна, коштів на суму близько 3,6 млрд грн, ще майже 272 млн грн відшкодовано добровільно. Реально виконано судових рішень більше ніж 2,3 млрд грн, державі повернуто та попереджено незаконне вилучення 442 гектарів земель.

Завдяки ретельній роботі прокуратури, було направлено до суду 63 обвинувальні акти у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли:
Затримано в Миколаєві: інформатор фсб влаштував у квартирі “спостережний пункт” за колонами ЗСУ

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button