Суспільство

"26 підприємств на Миколаївщині здійснюють скид стічних вод у природні водойма", - екоінспекція

Спостерігається тенденція до збільшення концентрації забруднюючих речовин у водних об’єктах

Цей материал також доступний

За інформацією Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу, станом на 14 березня 2024 року у Миколаївській області функціонує 26 підприємств, які скидають стічні води у поверхневі водні об’єкти. Частина цих вод не проходить належної очистки.

Сучасний стан поверхневих водойм характеризується антропогенним тиском суб’єктів господарювання. Десятки мільйонів кубічних метрів недостатньо очищених стоків щорічно надходить до водойм.

У останні роки спостерігається тенденція до збільшення концентрації забруднюючих речовин у водних об’єктах, зокрема внаслідок недосконалої роботи систем водовідведення та експлуатації очисних споруд комунальних та промислових підприємств.

Основні причини такого стану речей лежать в застарілості, неефективності очисних споруд та систем водовідведення. Більшість інфраструктури для очищення стоків була побудована у 70-80 роках минулого століття і зараз морально та фізично застаріла не відповідає сучасним вимогам.

Коштів на ремонт та належну експлуатацію споруд не вистачає, внаслідок цього біологічна очистка здійснюється недостатньо, сталеві ділянки пошкоджені корозією, відстійники, піскоуловлювачі замулені або напівзруйновані, фактично скид до водойм може здійснюватися без механічної та біологічної очистки.

У зазначеній ситуації в значній мірі несуть відповідальність підприємства, на балансі яких знаходяться каналізаційні мережі та споруди очистки – вони зобов’язані дотримуватись кількісних та якісних характеристик скинутих вод.

У разі встановлення фактів забруднення водних ресурсів, інспекцією будуть вжиті усі заходи реагування .

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button