270x77

"Ніхто не просить у них гроші"... Про співпрацю керівництва шкіл Корабельного району з батьками учнів

Кореспондентка "Корабелів.Інфо" поспілкувалася з директорами кількох навчальних закладів Корабельного району міста Миколаєва щодо співпраці керівництва шкіл з батьками учнів. І ось що вони розповіли:

Гімназія №3 (директорка - Марія Письменна):

"На рахунок співпраці з батьками - то у нас тут дуже все гаразд. Раз є конкурс і батьки виявляють бажання, аби їх діти у нас навчалися, то вони і готові до співпраці, і вони залюбки сюди приходять. Тому і батьки у всьому у нас беруть участь, в різних заходах.

У нас запроваджена номінація “Краща родина року” (оголошується конкурс такий, і батьки протягом року беруть участь у всьому, що у нас відбувається). І тоді рада номінації в кінці навчального року (тобто це батьківська рада, представники педагогічного колективу і діти) визначає «Родину року» - на раді гімназії розповідають про цю родину, і голосуванням визначають, хто переможе. Ми вручаємо нагороду всій родині - це здобутки не за навчання, а саме за участь у житті гімназійної родини. У нас також є номінація «Людина року» - це можуть бути і хтось з учнів, і з батьків...

Школа №1 ім. Олега Ольжича (директор - Володимир Заяць):

"У нас дуже активні батьки. Вони і ходили до міського голови, коли це було потрібно, відстоювали наші права, права своїх дітей, школу, все це було в новинах".

Нагадаємо, ми писали:
После жалоб родителей пищеблок школы №1 привели в порядок,
обновили сантехнику, купили новый холодильник и посуду...

"Щодо допомоги закладу - батьки наші завжди самі організовуються, у нас навіть є група у вайбері «Батьківські комітети першої школи», і там є люди, які є відповідальними по класам, які далі поширюють інформацію і дуже швидко реагують і у всьому допомагають, що б ми не попросили. Ну, звичайно, гроші ми у них не просимо. А от я маю на увазі таку співпрацю: десь піти пофарбувати, меблі перенести, плюс там підручники, наприклад, привезти (для цього потрібен транспорт - у когось є).

Але ми не просимо у батьків гроші, абсолютно ніхто не просить гроші. Всі інші види діяльності, інша допомога - 100-відсоткова. Наприклад, хочемо ми взяти участь у проекті - батьки долучаються, тому що вони у нас активісти.

Читайте також:
Учні школи №1 з Корабельного району Миколаєва подорожують Європою

Ми поставили питання про співпрацю адміністрації закладу з батьками учнів і директорці школи №40 Тетяні Липуновій: "Как у вас происходит сотрудничество с родительским комитетом? Имеете ли вы влияние на родителей?"

“Нормально. Понимаете, влияния нет - это очень сложно.

Что значит влияние на родителей? Сейчас только попробуйте повлиять на кого-то. У нас - коллегиальное решение. Конечно, мы пытаемся, когда решаем какой-то вопрос, то выходим и советуемся. Как правило, в конце сентября - в начале октября мы собираем раду, и потом она работает в течение учебного года...”, - відповіла Тетяна Борисівна.

Школа №47 (директорка - Зінаїда Моторна):

"У нас є голова батьківського комітету - Марина Вікторівна, яка збирається з батьками, і ми разом з ними складаємо дефектні акти (як щось потребує нагального ремонту), складаємо бюджетні запити на 3-ри роки (комісійно дивилися, що потрібно в кожному класі, і зовсім все вносили в бюджетний запит).

Якщо батьки бачуть, що не вистачає бюджетних коштів, вони нам допомагають, і саме от на що: наша школа дуже багато возить дітей на спортивні змагання, на конкурси різного рівня, в цьому році посіли друге місце серед шкіл Корабельного району в спартакіаді, і батьківський комітет виділяє дітям кошти на дорогу, на буфет (тому що вчились, потім їдуть на змагання - ми годуємо дітей). Тобто все це за кошти батьків. Збирається батьківський комітет, перед яким іде звіт його голови. А ми тільки звертаємось до батьків з проханням через заяву, просимо допомогти з того чи іншого питання».

- А якщо у батьків не вистачає коштів, як з такими батьками вирішують питання?, - поцікавилися ми.

«Як керівник школи я відповідаю за все, що відбувається в кожному класі, і моє завдання донести до кожного батька: якщо у них є можливість допомогти - вони допомагають, якщо у них такої можливості нема - ніхто не має право жодній дитині, жодному батькові сказати: "А ти не здав".

На новорічні свята ми робимо з дітьми дуже цікаві вистави, але батьки починають підіймати питання: «А новогодние подарки?». А новорічні подарунки якщо робляться - то для всіх дітей (ми не можемо, у когось з батьків є більше коштів, у когось менше», - каже Зінаїда Володимирівна.

А от директор школи №54 зазначив, що батьківські комітети у звичному для всіх старому форматі є забороненими.

Нагадаємо, ми писали:
Більше жодних "здайте на штори"? Створення батьківських
комітетів в українських школах врегулюють по-новому

- Зараз же батьківські комітети заборонені. Так яка співпраця може бути з ними? У нас може бути виховання, спортивно-масова робота... - каже Олег Звоник.

- А фізично батьки вам допомагають? Наприклад, нові парти зібрати, стільці... Допомога від батьків є якась? - спитала кореспондентка "Корабелів.Інфо".

- Ну, якщо попросимо.

Читайте також:
"Поборний фонд" розділяє батьків на протидіючі табори, а школярів наражає на булінг (ВІДЕО);

"Надо остановить эти коллекторские коллективы под названием "родительские комитеты", - советник министра образования;

Закрита "прозорість": у дитсадках Корабельного району кошти з батьків збирають "аж бігом", а от звітувати за них - "дзуськи!";

"Наше прохання дехто з батьків розцінив як вимогу", - директорка школи в Корабельному районі щодо збору коштів з батьків

Редакция сайта не несет ответственности за содержание комментариев под статьями.
Уважаемые читатели, будьте взаимовежливы!
avatar
  Подписаться  
Уведомление о
ЛяШко
ЛяШко

Я ридав коли читав це оповідання, хотілося віднестися до цієї гімназії все що в мене є і здати усю кров для ціх милих вихователей.

Свобода
Свобода

Все на столько хорошо и радужно что прямо слов нет. Спорю что все меняется когда ваш ребёнок идёт в школу

Алена
Алена

Краща родина?))) Это кто больше бабла даст

Алена
Алена

Найкраша родина это те, кто бабла больше даст на школу

Погода
Погода у Миколаєві

вологість:

тиск:

вітер: