270x77

Більше жодних "здайте на штори"? Створення батьківських комітетів в українських школах врегулюють по-новому

"поборы" с родителей учащихся - незаконны
"поборы" с родителей учащихся - незаконны

Міністр освіти Лілія Гриневич підписала наказ №1649, який скасовує положення про батьківські комітети у школах.

Наказ був підписаний 21 грудня 2017 року, це підтверджує відповідь МОН на запит громадського активіста Віталія Фурманюка.

Згідно із підписаним міністром наказом, розпорядження від 2 червня 2004 року №440 "Про затвердження примірного положення про батьківські комітети (ради)" втрачає свою чинність.

Скасованим положенням про батьківський комітет визначалося раніше, що він підкоряється й підзвітний загальношкільним батьківським зборам. До складу комітету мав входитити заступник керівника загальноосвітньої установи з виховної роботи, а рішення організації мали рекомендаційний характер.
Комітет мав допомагати школі удосконалювати умови освітнього процесу, організовувати та проводити загальношкільні заходи.

У Міністерстві освіти і науки України пояснюють, що в межах компетенції, визначеної законодавством, "МОН не мало і не має стосунку до створення чи не створення в закладах загальної середньої освіти органів батьківського самоврядування (батьківських комітетів)".

[do_widget id=text-16]

 

Закон "Про освіту", який був прийнятий у минулому році, однозначно визначає наявність органу батьківського самоврядування як одного з органів управління закладом.

Зокрема, у новому законі "Про загальну середню освіту" буде деталізовано порядок створення органу батьківського самоврядування та його відносин і взаємодії зі школою та його засновником.

"Накази, що втратили чинність (№ 440 та 205), були складовою "старого" законодавства та за своєю правовою природою мали рекомендаційний характер і не містили жодних загальнообов’язкових правових норм. До того ж, повноважень у міністерства на урегулювання питань діяльності (прав чи обов’язків) батьківського чи учнівського самоврядування немає", – уточнили у відомстві.

Джерело: "Українська правда"

Нагадаємо: ще у вересні 2017 року у Львові батьківським комітетам та освітянам заборонили збирати кошти з батьків школярів і дошкільнят.

Крім того, Гриневич зобов'язувала школи оприлюднити інформацію про надходження та використання коштів до 1 грудня 2017 року.

Читайте також: “Мы имеем возможность профинансировать все школы”, – вице-мэр Николаева не понимает, почему с родителей требуют деньги

Редакция сайта не несет ответственности за содержание комментариев под статьями.
Уважаемые читатели, будьте взаимовежливы!

Добавить комментарий

Вы можете авторизоваться на сайте, используя профили в социальных сетяхДля отправки комментария, необходимо указать Имя и e-mail, либо авторизироваться через социальные сети.

Популярное за неделю:

Погода
Погода у Миколаєві

вологість:

тиск:

вітер: