Пригоди

"З початку року СБУ викрила 11 агентурних мереж", - Малюк

Спецслужба протидіє проникненню ворога на об’єкти критичної інфраструктури

Цей материал також доступний

Голова Служби безпеки України Василь Малюк розкрив важливі деталі про активність СБУ у виявленні та придушенні агентурних мереж від противника. За його словами, з початку 2024 року СБУ вже виявила та зупинила 11 агентурних мереж. Про це він повідомив під час виступу на Конгресі місцевих та регіональних рад при Президентові України, повідомляє 13 квітня пресслужба СБУ.

“Сьогодні СБУ вдається працювати на випередження. У першу чергу – за рахунок системності і нових контррозвідувальних підходів. Тому що ми затримуємо не одноосібного зрадника, а, як правило, розкручуємо весь ланцюжок. Загалом у 2023 році СБУ викрила 47 агентурних мереж, всі негідники затримані, а з початку цього року – викрито ще 11”, – сказав Василь Малюк.

Спецслужба протидіє проникненню ворога на об’єкти критичної інфраструктури, в тому числі і через кіберпростір. Також блокує спроби розвідати маршрути руху міжнародної допомоги, локації підприємств ОПК тощо.

Один із недавніх успіхів СБУ – затримання агента ФСБ у Дніпрі, який збирав інформацію про об’єкти критичної інфраструктури, і колишнього міліціонера на Запоріжжі, який слідкував за об’єктами оборонно-промислового комплексу. Також було виявлено кілька співробітників Укрзалізниці, які надавали ворожій стороні інформацію про рух військового обладнання.

За словами Василя Малюка, є чітке завдання Президента Володимира Зеленського – запобігати будь-яким викликам, і СБУ виконує це завдання для захисту життя громадян і державної безпеки.

Також Василь Малюк повідомив, що з початку 2024 року СБУ відкрила 352 кримінальні провадження щодо державної зради (засуджено 98 осіб), 807 – за фактами колабораційної діяльності (177 засуджено), 108 – щодо пособництва державі-агресору (засуджено 7), 66 – за фактами передачі ворогу інформації про ЗСУ (засуджено 19 осіб).

Зокрема, Голова СБУ нагадав, що до довічного увʼязнення засуджено агента фсб, який скоригував ракетний удар по центру Краматорська в червні 2023 року.

Важливим напрямком роботи СБУ є регулярне проведення антитерористичних та контрдиверсійних заходів, що є превентивними інструментами для виявлення ворожих агентів.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button