Ображаючи один одного: миколаївці не зійшлися в думках, що саме треба святкувати 6 січня
Результати опитування та обговорення в соцмережах
“Що Ви відмічаєте сьогодні?”, – спитала редакція Кorabelov.info у підписників нашого Телеграм-каналу 6 січня 2024 року. Серед майже трьох тисяч читачів, які побачили анонімний онлайн-опрос, лише близько 900 висловили своє ставлення до спірного питання – яке свято в цей цень вважати “правильним”.
Варіант відповіді “Святий вечір перед “старим” Різдвом (як раніше)” обрали 35% респондентів (більше, ніж 300 читачів).
Натомість, 29% опитаних мешканців Корабельного району відмічають сьогодні Водохреща. “Хрещення Господнє! Все повертається на круги своя! Зі Святом, Православні! Миру, добра та перемоги нашій Україні!!!”, – написав з цього приводу автор одного з коментарів.
36% миколаївців відповіли: “Нічого, для мене це звичайна субота”.
Читайте також:
“На зцілення душ і тіл”: в Корабельному районі вперше за новим календарем святкують Водохреща. ФОТО
Зазначимо, що обговорення сьогоднішньої дати та питання освячення води в храмах у нашій “Фейсбук”-групі вилилося в широкий спектр суперечок, що охоплюють релігійні, історичні та національні теми. Дебати характеризуються високою емоційністю та протиставленням різних точок зору, особливо в контексті православних традицій та сучасних соціально-політичних реалій.
Багато хто з миколаївців, обговорюючи відмінності в датах Різдва та Хрещення між різними християнськими конфесіями та календарями, ображають інших, називаючи один одного неосвіченими, критикуючи їхні думки та “неправильне розуміння історії”, дивлячись на проблему через призму свого особистого розуміння.
“У христиан западного обряда и у католиков 6 января – водохреща, а у православных – 7 января Рождество, а 19 Крещение”, – вважає, наприклад, Зінаїда К.
“Кукусік! Відкрий Гугл і почитай, коли святкували Різдво до створення союзу”, – зауважує їй Ганна Б.
“Да ты празднуй когда хочешь, это твое право, а православные будут праздновать Крещение 19 января, а 7 Рождество”, – не заспокоюється Зінаїда.
“І на війну православні нехай підуть! Змінять тих, хто в окопах безвилазно. А потім подивимося, як ви будете святкувати Різдво разом з москалями”, – відповіла їй Ганна.
“Читаю і в шоці, наскільки люди елементарних речей не знають. Не діло у вірі, а діло в календарі, по якому святкують: по Юліанському, Новоюліанському або Григоріанському. Наприклад, Румунія в більшості своєї православна, але святкує по Григоріанському календарю, а ви всіх ділити на християн і католиків”, – зазначає Наталя В.
Нагадаємо, ми писали:
- Церква в Україні переходить на новий календар. Коли буде Різдво, Великдень, Покрова і Миколая
- “Яка різниця, коли відзначаємо; важливо – чи хочемо відзначати 25-го”, – миколаївці про святкування Різдва
Читайте також:
Депутати пропонують запровадити в Україні нове свято – Міжнародний чоловічій день