"Аварій не буде років 50": за кошти Данії в Корабельному районі міняють 660 м водогону
Старий водогін вже вичерпав свій ресурс. ФОТО
В березні 2024 року в Корабельному районі міста Миколаєва – вздовж проспекту Богоявленського (між вулицями Металургів і Новобудівною) розпочались ремонтні роботи по заміні старого сталевого водопроводу діаметром 300 мм на поліетиленовий. Як зазначають, старий водогін вже вичерпав свій ресурс, – у зв’язку з цим було прийнято рішення заміни труби довжиною в 660 метрів.
Роботи виконує підрядник “Миколаївводоканалу” – підприємство “Укрспецобладнання“. Сплачуються всі роботи представництвом Данської ради з питань біженців України. Вартість цього проєкту становить орієнтовно 4,5 млн гривень.
“Старий водопровід вичерпав свій ресурс у 80-х роках минулого століття. На даний час, у зв’язку з великою кількістю аварійних ситуацій на даному водопроводі, було прийнято рішення щодо його заміни. Живлення отримають порядку 55 багатоповерхових будинків та 40 приватних домоволодінь”, – зазначив 19 березня технічний керівник служби водопостачання МКП «Миколаївводоканал» Олексій Абабілов.
Він також надав пояснення щодо надійності нових труб водопостачання:
“Новий водогін буде з поліетилену. Це не нова технологія, але дасть нам змогу відійти повністю від будь-яких аварійних ситуацій на 50 років”.
Нагадаємо: вже близько двох років у Миколаєві немає централізованого постачання питної води. Вона зникла через перебитий російськими загарбниками водогін Дніпро-Миколаїв. У систему обласного центру почали подавати солону воду з лиману. Таку воду неможливо очистити та зробити придатною для вживання. Та значно гірше, що за кілька місяців сіль, яка в ній міститься, фактично зруйнувала мережу водопостачання. Кількість поривів і аварій у місті, за даними міськради, іноді досягала 15-ти на день (а в період до повномасштабного вторгнення рф на територію України на водогоні Миколаєва було приблизно 20 – 30 аварій в рік).
Раніше повідомлялося:
“Більше шкоди, ніж від російських ракет”, – директор “Миколаївводоканалу” про використання солоної води
Після заміни труб відчують покращення у водопостачанні приблизно дві – три тисячі абонентів.
“Якість води не покращиться, покращиться безперервність подачі водопостачання, завдяки відсутності аварій. Не буде втрат води – відповідно, мешканці цього району не будуть відчувати нестачу води, яка виникає наразі”.
фото пресслужби “Миколаївводоканалу”
Окрім цього, наразі в Миколаєві розробляються ще біля 40 подібних проєктів, на які шукають кошти, – зазначили на “Миколаївводоканалі”.
Читайте також: