Суспільство

Вас захищає "Студент": як зенітники ЗСУ між Миколаєвом та Херсоном утилізують окупантів

ВІДЕО

Цей матеріал також доступний:

На Херсонському напрямку Сили оборони України продовжують відбивати атаки та завдавати нищівних ударів по російському противнику. Зокрема, зенітники окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка розповіли, як активно вони використовують зенітні гармати С-60 для боротьби з окупантами, повідомляє Армія.інформ.

“Надходить сигнал, ми моментально виходимо на вогневу позицію, маскуємося, знаходимо орієнтири, використовуємо планшет для розрахунку деяких даних і починаємо добре розігрівати вогневі позиції противника”, – розповідає військовий з позивним “Студент”.

Хлопці працюють максимально швидко, швидко збираються і залишають позиції, адже відразу після успішної роботи окупанти піднімають свої БПЛА і починають запеклі полювання на зенітників. Іноді рахунок триває протягом декількох секунд, щоб відпрацювати і «зникнути в повітрі».

У боєздатних руках наших військових ця, на перший погляд, застаріла гармата отримала «друге життя» і перетворилася на ефективну зброю для боротьби з окупантами.

– Так, 57-мм система була розроблена під час Другої світової війни. Але наші воїни модернізували цю установку і встановили її на шасі вантажівки КамАЗ», – розповів Студент.

За словами військових, таке рішення дозволяє підвищити маневреність бойових осіб, швидко зайняти і покинути вогневий рубіж.

– Цей КамАЗ ми отримали в перші два місяці війни. Спочатку з одним намагалися працювати, нам сподобалося, тому що ми побачили результат. Потім додалася ще одна”, – розповів зенітник.

Після довгих тренувань і спостережень нашим бійцям стало ясно, що зенітна гармата С-60 демонструє свою найбільшу ефективність при знищенні навіть на значній дальності дії саме живої сили противника і легкоброньованої техніки. Воїни стверджують, що для роботи над повітряними цілями установка, так би мовити, морально застаріла.

— Де б ми не були, ми намагаємося бути максимально корисними, навіть зараз чекаємо на команду і готові йти на роботу. Попереду ще багато роботи, але ми рухаємося в правильному напрямку. Втома відходить на другий план, адже ми боремося за щасливе майбутнє нашої держави, резюмують бійці.

зенітник Збройних Сил України

І хоча роботи над «демілітаризацією» російської армії ще вистачає, українські воїни не втрачають пекучого бажання і натхнення наблизити нашу перемогу.

Читайте також:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button