Держава забрала у Дерипаски сировину на 2 мільярди
ВАКС конфіскував боксити та глинозем Дерипаски на понад 2 мільярди: остаточно "добили" залишки активів у Миколаєві
Понад 440 тисяч тонн бокситів і 110 тисяч тонн глинозему, які належали структурі підконтрольній російському олігарху, стали державною власністю — рішення виніс Вищий антикорупційний суд 4 квітня.
Про це повідомило Міністерство юстиції України.
В Мін’юсті пояснили, що задовольнено другий позов до О. Дерипаски та його компанії «Об’єднана компанія «РУСАЛ» про застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави.
У власність держави перейшло понад 440 тисяч тонн бокситів та 110 тисяч тонн глинозему. Загальна вартість цих активів перевищує 2 мільярди гривень. Сировина зберігалася в Україні та належала швейцарській компанії RS International GmbH, яка, як з’ясувалося, є підконтрольною особам, до яких застосовано санкції.
Крім сировини, конфісковано право вимоги за контрактом давальницької сировини, на підставі якого боксити були ввезені в Україну.
“Виявлення зазначених активів стало можливим завдяки злагодженій міжвідомчій взаємодії, зокрема роботі СБУ”, – зазначили в міністерстві.
Компанія «РУСАЛ», підконтрольна Дерипасці, постачала алюмінієву продукцію російським оборонним підприємствам, які виробляють військову техніку, зброю та боєприпаси для армії рф. Також Дерипаска володіє промисловим конгломератом «Російські машини», до складу якого входить «Військово-промислова компанія» – головний постачальник озброєння для російських військових.
Раніше суд вже наклав арешт на сировину та продукцію Миколаївського глиноземного заводу, яка належала О. Дерипасці. Йшлося про майно на понад ₴2 мільярди.
У червні 2023 року ВАКС остаточно конфіскував у російського олігарха Миколаївський глиноземний завод (МГЗ). Водночас у регіональному відділенні Фонду держмайна повідомили, що не знають, коли завод буде виставлено на аукціон, оскільки робота підприємства наразі неможлива, чого чекає і голова Миколаївської ОВА В. Кім – рішення має ухвалити Кабмін.
У березні 2024 року Фонд держмайна України завершив націоналізацію МГЗ. Станом на сьогодні ФДМУ досі приймає завод на свій баланс.
Нагадаємо, ми писали:
- СБУ арештувала активи російського олігарха на 2,11 млрд грн на складах МГЗ
- Масштабні крадіжки з націоналізованого МГЗ: метал вивозять вантажівками
- Екологічна ситуація на МГЗ складна, працівники МГЗ вручну підтримують шламосховища
- МГЗ “завис у повітрі”? Відомства посилаються один на одного
- Від процвітання до занепаду: МГЗ під ударом війни та націоналізацією
- МГЗ нарешті перейшов у власність Фонду держмайна
- НГЗ и СЦ “Металлург” в 2022 г. приостановили контракты со своими работниками: выплат больше не будет