МГЗ: африканська сировина, європейський ринок та мрії про алюміній від Кіма
Що буде з Миколаївським глиноземним заводом? Віталій Кім розповів про плани, ризики та перспективи
Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім прокоментував ситуацію з Миколаївським глиноземним заводом, який після націоналізації перейшов у підпорядкування Фонду державного майна України. Чиновник розповів про поточний стан підприємства, перспективи його запуску та виклики, які стоять перед державою.
«Зараз підприємством розпоряджається Фонд держмайна України. На заводі з 2022 року залишилася лише охорона і працівники, які доглядають за шламовими полями — це 300-400 осіб. Що стосується майбутнього, то опрацьовується багато варіантів. Представники навіть до Африки їздили, щоб знайти контракти для запуску заводу», — розповів Кім.
За словами посадовця, головною перепоною для відновлення роботи заводу є логістика.
«Має бути відкрите море. Ми розглядали варіанти транспортування сировини та продукції залізницею, але це економічно невигідно. Тільки морські шляхи можуть зробити бізнес-план привабливим для інвестора», — зазначив він.
Окрему увагу чиновник приділив можливості будівництва в Україні заводу з виробництва алюмінію, назвавши це “найзаповітнішою мрією”.
«Це довгостроковий варіант, бо завод швидко не збудуєш. До того ж, потрібна наявність великих обсягів електроенергії, тому підприємство має бути побудоване біля ГЕС чи АЕС. Але ми також розглядаємо більш реальний план — переорієнтацію МГЗ на екологічно свідомі ринки Європи та Америки. Це швидший шлях».
Завод зберігся, але без обслуговування: що з обладнанням?
Кім також заспокоїв громадськість щодо збереження обладнання заводу, яке після простою могло б вийти з ладу або стати об’єктом розкрадань.
«На початку була небезпека, що завод розікрадуть. Але ми не допустили цього: виставляли охорону, кілька разів зупиняли спроби вивезення майна, ловили мародерів. Завод зберігся цілим, хоч і з мінімальною кількістю персоналу».
Передісторія
На початку 2023 року Україна завершила націоналізацію ТОВ «Миколаївський глиноземний завод», яке раніше належало російському бізнесмену Олегу Дерипасці. Відтепер підприємство перебуває у власності Фонду державного майна України. Завод, що є одним із найбільших у Європі в галузі кольорової металургії, тривалий час залишається без чіткої стратегії розвитку.
Нагадаємо, ми писали:
- Масштабні крадіжки з націоналізованого МГЗ: метал вивозять вантажівками
- Екологічна ситуація на МГЗ складна, працівники МГЗ вручну підтримують шламосховища
- МГЗ “завис у повітрі”? Відомства посилаються один на одного
- Від процвітання до занепаду: МГЗ під ударом війни та націоналізацією
- МГЗ нарешті перейшов у власність Фонду держмайна
- НГЗ и СЦ “Металлург” в 2022 г. приостановили контракты со своими работниками: выплат больше не будет
а до чого тут алюміній? чи може ще алюмінієвий завод збудувати?! глинозем, то не алюміній! чи давайте вже остаточно гахнемо Бузький лиман?
В Украине нет цикла производства алюминия.
Здоров Серьога! Радий, що жив, здоров! Якщо не помиляюсь, то в Запоріжжі є алюмінієвий завод...
Юрій Марківський точнее был , он банкрот и давно уже стоит .
Сергей Резниченко банкрот це занадто сильно,це що від заводу у Запоріжжі залишилося.
Руслан Степанюк у нас промышленость уничтожали десятилетиями + война .
Сергей Резниченко не без "допомоги" руснявих.👈(Сподіваюсь мене в бан не кинуть)
Черговий ZE дебіл без елементарної освіти. Трускавецький університет.
МГЗ виродляє з бакситів глинозем. А для алюмінія треба окремий завод і купу дешевої електроенергії.
Разосрали быстро ,да и х с ним,он все равно соц сферу не содержал ,а только природу засирал,да зарплаты копеечные платил
Алексей Высоцкий вы там работали ?
Сергей Резниченко да ,немного
Алексей Высоцкий ну а на каких предприятиях платят не копеечные зарплаты ? Да и от соц. сферы , почти все давно сдыхались . НГЗ давал работу , в основном жителям соседних сел .
Сергей Резниченко ну да,как сказала министр соцполитики ,,мы не социальное государство,,
Алексей Высоцкий поэтому министерство социальной политики надо распустить а министра уволить и других дармоедов, чиновников и министров тоже , нафуй ))
Сергей Резниченко 1000 процентов,когда министр говорит что пенсионерам нужно самим думать за свои пенсии а остальным нужно создать ,,устойчивость,, то такую нужно не только увольнять а ещё и пусть зарплату возвращает
Алексей Высоцкий у нас каждая новая власть хуже попередней , но такой антинародной и антисоциальной власти , как сейчас, еше не было , за все 33 года Незалежной .
Cpokiino schob iogo capyctutu...tpeba vuxid v more...i kypy gposchei