Суспільство

Американці збирають гроші на зруйновану росіянами школу в Корабельному районі

Відновленням гімназії №48 зацікавилися за океаном. ВІДЕО

Цей материал також доступний

Миколаївська школа №48 (тепер вже вона перейменована в гімназію), яка була зруйнована російськими ракетами, отримала шанс на друге життя. Відновленням освітнього закладу зацікавився американський благодійний фонд, заснований вихідцями з України.

Так, благодійний фонд «Sweetanok», заснований представниками української діаспори в Сполучених Штатах Америки, розробляє необхідний проєкт. Кирило Олійник (співзасновник благодійного фонду) окреслив три основні складові, котрі має проєкт відбудови: безпека, поглиблений аграрний та екологічний напрямок, а також енергоефективність.

“Ми всі знаємо, де ми зараз знаходимось, війна ще не закінчилася. Школа матиме найбільше бомбосховище з усіх шкіл, які я знаю. Миколаїв, це, мабуть, зернова столиця України. Тому ми хочемо виховати покоління людей, які будуть відновлювати аграрну промисловість. Ми сподіваємося, що за нашим проєктом ми зможемо досягти найвищого рівня енергоефективності”, – розповів Кирило Олійник.

Відновлення 48-ї гімназії має важливе значення для міста. За кількістю учнів школа фактично була найбільшим закладом загальної середньої освіти Миколаєва.

“Тут до війни навчалася майже тисяча дітей. Зараз ми плануємо, що це буде молодша та середня школа для більш ніж 1300 дітей. Для відновлення життя в Корабельному районі необхідно відбудовувати цю школу. Якщо цього не зробити, то молоді сім’ї з дітьми шкільного віку будуть виїжджати звідси”, – додав головний архітектор Миколаєва Євген Поляков.

школа №48

Педагоги зазначають: учні з нетерпінням чекають моменту повернення за парти і в жодному разі не хочуть змінювати рідну школу.

“Скільки б не хвалили онлайн-навчання, найголовнішим є саме спілкування між дітьми. Воно дає змогу відчути, що розповідає вчитель. Через екран неможливо відчути, зрозуміла дитина матеріал, чи ні. Особливо зараз діти потребують спілкування, підтримки, емпатії, – поділилась виконуюча обов’язки директора гімназії №48 Оксана Казаковцева.

Більше подробиць – в сюжеті телеканалу «МАРТ»:

Зазначимо, що колись (ще у минулому сторіччі) у цій школі навчалися діти французів, які будували МГЗ…

Нагадаємо, ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button