ПригодиСуспільствоТема дня

"Час тут застив", - блогер про зруйновану росіянами школу в Корабельному районі. ВІДЕО

Завдання «русского мира» – не допустити навчання українською мовою

Цей материал також доступний

Документалісти проекту «Хаші» за пару днів до початку нового навчального року відвідали школу No 48 Корабельного району Миколаєва, зруйновану російськими військами.

Нагадаємо, ми писали:
“Жорстоко тебе вбили”: 23 ліпня дороги майже вщент знищівської школи в Корабельному

«Морський вітер з моря жене сюди і несе тільки скрип звисаючих листя олова з даху, які облетіли. У вікні кімнати можна побачити український прапор. Час в цій школі застигло. (Настінний годинник зупинився о 18:15, це приблизний час обстрілу школи, – прим. ред.) колись…”, – каже блогер, який відвідав школу.

«Ось така влада: місто корабелів, розбомблена школа, корабель, сконструйований руками дітей, залишився неушкодженим на розбитому вікні – ще одна українська школа, де виховувалися українські діти … Кілька днів тому російський режисер Михалков заявив про освіту українською мовою, що цього не можна допускати ні в якому разі. Це їхнє завдання, «русский мир», не допустити утворення українською мовою. Адже все українське чуже і вороже їм за своєю суттю, за коренем. Так було завжди, було, і завжди буде… І за всім цим стоять їхні люди — трохи дурні, або дуже дурні. Він триває, і зараз запускаються ракети. Особисто його запустив не Путін, є ще майор або сержант, або рядовий російської армії взагалі …”, – розмірковує в ролику автор документального фільму, частина якого взагалі про Корабельний округ:

«Чому ми прийшли в цю школу? Тому що ми побачили цей прапор на другому поверсі, ми хочемо піднятися на нього. Це була своєрідна вчительська кімната. Як я розумію, після цього тут хтось повісив прапор. Це наш прапор свободи. Під цим прапором і 100 років тому воювали наші війська армії УНР, а також війська гетьмана Скоропадського за незалежну Українську державу. І через 100 років ми продовжуємо, але в цій війні ми вже повинні поставити крапку і перемогти…

Клас… Ми назвали його “Передпризовна підготовка юнаків”, тепер тема називається “Захист Вітчизни”, – прим. ред.). Це ще з радянської традиції – навчати юнаків в армії, щоб вони були слугами, «новобранцями» в армії. Ми зайшли в цей офіс, і там просто багато цікавого. Ось український козак, якийсь мамай з трубою. Ще з часів Другої світової війни була якась бомба, напіврозірвана.

Таблички з «Великою Вітчизняною війною»; а тут – купа різної друкованої літератури, різні стенограми, роздруківки про «Велику Вітчизняну війну».

Зрозуміло, що до 2014 року (особливо в Миколаєві) тут дуже сильно поширювалися наративи: вивчали, що ми «частина великого російського народу, великої перемоги» і так далі… Але росіяни бомбили цю школу…”, – розповідає ведуча проекту “Хащі”.

Читайте також:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button