Суспільство

Мова як фортеця: дитсадки на лінії фронту. Кремінь займеться назвами дитячих садочків

Українські дошкільні заклади потребують мовної перевірки: звернення до місцевої влади

Цей материал також доступний

Тарас Кремінь, уповноважений із захисту державної мови, зробив важливий заклик до органів місцевого самоврядування, місцевих військових адміністрацій та власників приватних навчальних закладів. Він наголосив на необхідності привести назви дошкільних навчальних закладів у відповідність до норм українського правопису та стандартів державної мови.

“До нас надходять непоодинокі скарги щодо назв дошкільних навчальних закладів, які мають російськомовний характер, не відповідають стандартам державної мови, а деякі – просто здоровому глузду”, – зазначив Кремінь. Під час вибіркової перевірки були виявлені назви, що свідчать про ігнорування державної мови, серед яких: “Івушка”, “Ладоньки”, “Карандашкіно”, “Солнишко” та інші.

Кремінь наголосив: “Зросійщені, подекуди іншомовні назви переважно зустрічаються на теренах східних та південних областей України, але іншомовні покручі присутні скрізь, і цьому потрібно покласти край! Маємо рішуче відстоювати пріоритет державної мови в усіх сферах життя”.

Згідно з частинами другою-четвертою статті 39 Закону про мову, офіційні назви організацій мають виконуватись державною мовою. Кремінь закликає місцеву владу до дії, аби позбутися іншомовних назв і зміцнити національну ідентичність.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button