Суспільство

У Миколаєві обрали найкращі проєктні пропозиції Меморіального комплексу на честь полеглих воїнів

Всеукраїнський архітектурний конкурс тривав із початку серпня цього року

Цей материал також доступний

У Миколаєві оголосили переможців конкурсу на кращий проєкт Меморіального комплексу на честь воїнів, які віддали життя, захищаючи Україну від збройної агресії рф, про це повідомляє Миколаївська міська рада.

Всеукраїнський архітектурний конкурс тривав із початку серпня цього року. Замовником виступив департамент архітектури та містобудування міської ради.

Згідно з умовами, учасники мали підготувати проєктні пропозиції створення меморіалу на території Центрального міського кладовища по Херсонському шосе.

Свої роботи надіслали сім авторських колективів та архітекторів з різних регіонів держави. Кращих обрало журі, у складі якого – представники міської ради, Миколаївської та Львівської обласних організацій Національної спілки архітекторів України, заслужені художники та діячі мистецтв, військовослужбовці. Слід зазначити, що конкурсні роботи оцінювались без вказання автора, зашифровані під окремими номерами. З переможцем буде продовжено співпрацю щодо реалізації меморіального комплексу. Міська влада також представить проєкти на обговорення громади.

Вже з 20 листопада усі охочі зможуть відвідати виставку робіт, представлених на конкурс. Чекаємо миколаївців у Туристично-інформаційному центрі за адресою: вул. Адміральська, 20. Виставка працюватиме до 3 грудня, з 9:00 до 17:00.

Учасники, які посіли перші місця:

І місце – Андрій Васильович Дідюк, м. Кам’янець-Подільський

Основною метою проєкту є створення мінімалістичного простору, який віддзеркалює сучасні цінності та вшановує пам’ять про загиблих героїв. Меморіал складається з трьох розірваних стін, які простягаються вздовж ділянки та зміщені між собою. Дві з крайніх стін символізують шлях, який плавно спускається вниз по рельєфу до глибини – 2 м нижче рівня землі. Ця архітектурна особливість ізолює місце вшанування від надмірного шуму, створюючи атмосферу спокою та роздумів, підкреслює важливість цього місця та плавно направляє до центральної частини меморіалу, яка втілена у формі зламу.

Основним матеріалом проєкту є білий шліфований бетон з текстурою вкраплених каменів, який символізує монолітність боротьби України та вічну пам’ять. Тексти з іменами воїнів запропоновано виконати на металевих листах з латуні. У проєкті максимально зберігаються дерева та додаються нові насадження. Дерева не лише виступають природними елементами, але й символізують життя.

ІІ місце – авторський колектив зі Львова, який очолив Ігор Семенович Когут. Члени колективу: Андрій Лесюк, Михайло Когут, Катерина Іващук, Єгор Перепелюк, Ярослав Іваськів.

Проєктом пропонується розширення зеленої зони, що відмежовує сквер з алеєю від дороги, влаштування велодоріжки вздовж зеленої зони, що відмежовує її від пішохідної зони. Паркан кладовища замінений на огородження з металевих планок та посунутий на 2 м вглиб кладовища. Створені місця для відпочинку. Зелені насадження зберігаються та доповнюються новими, що формують тиху зелену променаду. Передбачається, що нові дерева можуть бути висаджені в знак шани загиблим воїнам-Миколаївцям, сформувавши таким чином Алею Героїв. При проєктуванні меморіального комплексу дотримані норми безбар’єрності. Центральним елементом скверу, яким закінчується алея, є меморіал загиблим воїнам-захисникам, у вигляді бетонних підвищень та насаджень кизильнику та інших рослин, підняті до рівня людського зросту, що формують алюзію на траншеї та окопи. Наявна стела з патріотичним написом та місцем для свічок та квітів. Центральний елемент цієї композиції – козацький хрест, витиснутий у бетоні.

ІІІ місце – Михайло Анатолійович Григоренко з міста Миколаєва.

Основна частина меморіального комплексу представлена «стіною скорботи» довжиною 227 м, що починається біля Богоявленського кільця та закінчується на початку скверу «Скорботна мати». На початку скверу встановлюється монументальна композиція з барельєфом із зображенням декількох зруйнованих протягом війни будівель та перебитого водогону, яка включає текстову інформацію про меморіальний комплекс, війну та ситуацію в м. Миколаєві під час неї. Частини меморіального комплексу, призначені для вшанування пам’яті (з інформаційними табличками про загиблих) знаходяться праворуч і ліворуч від композиції. Частина ліворуч – це «стіна скорботи» виконана в піксельній структурі, яка взята з посиланням на тканину форми Збройних Сил України.

Нагадаємо, ми писали:
Миколаївці обурені намірами Сєнкевича розташувати Алею слави на честь загиблих воїнів “на задвірках” міста

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button