Пригоди

Дві мешканки Миколаєва втратили понад 80 тисяч, довірившись посиланням в інтернеті

Обидві вони перейшли за невідомими посиланнями

Цей материал також доступний

Останнім часом збільшується кількість випадків шахрайств під приводом нібито оформлення грошової допомоги, про що повідомляє поліція Миколаївської області.

Переходячи за посиланням, що пропонує отримати гроші, людина потрапляє на фішинговий сайт. Це двійник надійного легального сайту, розміщений за схожою електронною адресою. Людина думає, що зайшла на сайт свого банку, а насправді це сайт-двійник шахраїв, візуально дуже схожий, адреса сайту відрізняється зазвичай лише на одну букву. Якщо на такому фішинговому сайті людина вводить номер картки, мобільного телефону, паролі – шахраї можуть отримати доступ до її рахунків і зняти всі кошти.

За такою схемою на гачок шахраїв потрапила 64-річна жителька обласного центру.

Заявниця отримала смс-повідомлення про отримання грошової допомоги, в якому було посилання на невідомий їй веб-ресурс. Жінка перейшла на вказаний сайт і ввела там дані своєї банківської картки. Уже за кілька хвилин отримала повідомлення про те, що з її рахунку знято близько 35 тисяч гривень.

Ще одна 33-річна мешканка Миколаєва, намагаючись придбати в інтернет-мережі одяг, також перейшла за невідомим посиланням, яке їй надіслала адміністратор магазину нібито для оформлення замовлення. Після чого потерпіла втратила з карткового рахунку понад 46 тисяч гривень.

“Якщо ви, заповнюючи заявку, дійшли до розділу, де вас просять ввести дані банківської картки, – зупиніться і вийдіть із цієї сторінки, навіть якщо вона нагадуватиме відомий сайт банку або іншої установи. Це так званий фішинг (веб-ресурс, що виманює реквізити платіжних карт під виглядом надання неіснуючих послуг).

Пам’ятайте, що брати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, потрібно лише з офіційних джерел, не переходьте за сумнівними посиланнями та не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих і підозрілих вебсайтах. Якщо ж фінансова інформація розголошена, негайно зверніться до банку і заблокуйте картку, повідомте про випадок шахрайства в поліцію”, – радять правоохоронці.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button