ОбществоПолитикаЭкономика

«Я вірю: «Океан» вистоїть і переможе!». Генпрокуратуру закликають «не наступати на старі граблі»

Арбітражний керуючий ліквідатора ПАТ «МСЗ «Океан» Ірина Сєрбін на своїй сторінці у «Фейсбук» прокоментувала шокуючу новину про арешт майна публічного акціонерного товариства.

Нагадаємо:
«Кому-то не дает покоя, что завод «набирает обороты»:
по требованию генпрокуратуры
суд арестовал имущество ПАО «НСЗ «Океан»

«Як і в 2016 році, про арешт я дізналася з публікації в мережі: з телеграм-каналу Офісу Генерального прокурора. В ці хвилини мій адвокат в Печерському суді, де намагається ознайомитися з текстом ухвали. І як юрист я маю кілька конкретних питань. Головне питання: що саме арештував Печерський суд?

Відповідно до оголошення Офісу Генерального прокурора, суд наклав арешт на цілісний майновий комплекс ПАТ МСЗ «Океан». Проте, хочу нагадати, що цілісний майновий комплекс ПАТ МСЗ «Океан» було продано на відкритих торгах 3 грудня 2018 року. Тоді «Океан» фактично повернувся додому, отримавши миколаївського власника. З тих пір було відремонтовано десятки суден, збудовано металоконструкції для багатьох мостів і естакад по всій Україні. Місяць тому на «Океані» приступили до виконання європейського замовлення – будівництво суден для замовника з Нідерландів. Сьогодні на заводі, в штаті (!) трудяться біля 700 працівників, і в переддень Нового Року «Океан» було визнано кращим роботодавцем Миколаївської області.

Аукціон від 3 грудня 2018 року жодним судом не було визнано недійсним. Він пройшов у повній відповідності до норм чинного законодавства під неусипним контролем ЗМІ, під телекамерами, і об’єктивами фотокореспондентів…», — пише Ірина Сєрбін.

Як відомо, у вересні 2016 року Печерський суд м. Києва вже накладав арешт на майно заводу. Тоді його передали на «відповідальне зберігання» Леоніду Шуміло, директору ТОВ «Океан-Судноремонт». Він був фігурантом кримінальної справи за фактом фальсифікації документів про працевлаштування на завод «Океан», а також кримінального провадження за фактом невиконання ухвали Печерського суду про заборону користування майном заводу «Океан». За час «відповідального зберігання» завод використовувався як незаконний порт, а з його території вивозилося майно.

Через деякий час майно заводу знов повернули під контроль ліквідатора Ірини Сербін, а в грудні 2018 року майно ліквідованого підприємства ПАТ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан» було продано на аукціоні компанії «Торговий дім «Аннона».

Раніше повідомлялося:
Покупатель ПАО НСЗ «Океан» Игорь Волошин:
«Корабелы вернутся домой, в родной Николаев»

«Ви знаєте, в мене де жа вю. В 2016 році тоді Генеральна прокуратура вже одного разу дала ввести себе в оману, добилася арешту і передала все «відповідальним зберігачам». Завод і я пережили неодноразові маски-шоу. Внаслідок «відповідального зберігання» з Заводу зникло майна на 40 млн грн тільки по балансовій вартості. Знадобилося півтора роки, щоб розкрити очі прокурорам на помилку, якої вони припустилися, підігравши рейдерам, за якими стоять олігархи з Російській федерації.

Тому я запитую: сьогодні в Офісі Генерального прокурора вирішили пробігтися по тим самим граблям, що і Генеральна прокуратура в 2016?», — йдеться у пості Ірини Сєрбін.

Переймаються долею заводу «Океан», як і сотні робітників підприємства, ще й тисячі звичайних миколаївців.

«Не дуже приємно це визнавати, але, враховуючи стабільно зростаючий відсоток дилетантів в усіх керівних сферах, я готовий припустити, що прокурори переплутали «Океан» з якимось з інших двох миколаївських суднобудівних заводів. Дуже дивно, наприклад, звучить в повідомленні ОГП (цитата) «З метою збереження майна цього стратегічного для держави підприємства і запобігання подальшим спробам його незаконного відчуження». Стратегічне (за статусом) підприємство галузі — ДП «Миколаївський суднобудівний завод» (колишній ім. 61 комунара). Може, комусь здається: «какая разница — МСЗ или МСЗ «Океан»)) Водночас, генпрокуратура кілька років озвучувала плани із повернення державі Чорноморського суднобудівного заводу (тепер він називається Миколаївською верфю в структурі Новинського). але, якщо прокуратура взялася саме за «Океан» — це дуже негарний дзвіночок. і можна робити припущення від чийогось бажання віджати завод — до чергової спроби газпромівців його повернути», — коментує подію Федір Бондар.

Читайте також:
«За «Океан» боролась ФСБ РФ», — новый собственник николаевского завода (ВИДЕО)

«Генеральна прокуратура України вже проходила ці граблі у 2016 році. Наслідки були сумними. Вам повинні були доповідати. Якщо не доповідали — женіть геть того, хто мав це зробити, але не зробив», — зазначає й киянин Володимир Бойко.

Нагадаємо, ми писали:
«Поверили в нас!», — у 2019 році на заводі «Океан» урочисто заклали
корпуси барж для голландської компанії (Відео)

«Мене запитують: що буде, якщо виявиться, що арешт накладено на майно Суднобудівний завод «Океан», яке сьогодні управляє заводом? Відповідь невтішна: такий арешт буде означати ризик розірвання міжнародних контрактів, зупинку заводу, масове звільнення працівників. Яка доля чекатиме на завод і океанівців, які не дали знищити «Океан» попереднім «інвесторам» і «зберігачам» — ви знаєте і без мене», — пише Ірина Сєрбін, дадавши:

«Проте між «Океаном» в 2016 і «Океаном» сьогодні – є велика різниця. Сьогодні це працюючий завод, який встав з колін і повернувся на світову мапу суднобудування. Сьогодні це працюючий завод, на який почали повертатися корабели, які довгі роки були змушені працювати на іноземних верфях.

А ще, сьогодні «Океан» не просто завод – це відроджена надія тисяч миколаївських родин на достойне життя. Це репутація і престиж України у світі.

Сьогодні все це може бути перекреслено.
Але. Попри все. Я вірю: Океан вистоїть і переможе! Все буде Океан!«

Связанные статьи

Подписаться
Уведомление о
guest
3 Комментарий
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии
Back to top button
3
0
Будем рады вашему мнению, прокомментируйте новость!x
()
x