У Великій Британії заарештували бізнесмена Грема Бонема-Картера, якого звинувачують у допомозі російському олігарху Олегу Дерипасці, якому належить Миколаївський глиноземний завод, в обхід санкцій США.
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на західні ЗМІ.
Британця заарештували у вівторок за звинуваченням у фінансуванні нерухомості, купленої Дерипаскою. Вважається, що Бонам-Картер пов’язаний з російським олігархом через низку дорогих об’єктів нерухомості в США та Британії. Підозрюють, що всі вони врешті-решт належать Дерипасці.
Міністерство юстиції США заявило, що Бонем-Картер також звинувачується в незаконному переміщенні творів мистецтва за кордон. У відомстві також повідомили, що в даний час США домагаються екстрадиції британця.
В цілому Бонам-Картер звинувачується в трьох кримінальних злочинах: змові з метою порушення і обходу санкцій США, порушенні санкційних законів і шахрайстві з використанням електронних засобів.
Грем Бонем-Картер живе в Лондоні і є двоюрідним братом актриси Хелени Бонем-Картер.
У березні банківські рахунки Бонема-Картера були заморожені на шість місяців за замовленнями Британського національного агентства по боротьбі зі злочинністю (NCA) після того, як стверджувалося, що на його рахунках є гроші, пов’язані з Дерипаскою.
Кожен з наказів передбачає максимальне покарання у вигляді 20 років позбавлення волі.
Бонам-Картер звинувачують в участі в незаконних угодах на суму понад 1 мільйон доларів з фінансування нерухомості в США на користь Дерипаски.
Стверджується, що Дерипаска доручив бізнесмену створити компанію під назвою GBCM Ltd для управління своєю нерухомістю, в тому числі дві в Нью-Йорку і одна у Вашингтоні.
Нагадаємо, ми писали:
США звинуватили власника НДЗ Дерипаску у порушенні санкцій: йому загрожує до 20 років в’язниці
Про те, що США підозрюють олігарха у порушенні санкцій, стало відомо наприкінці квітня. Тоді правоохоронці США провели обшуки у Дерипаски та вилучили, окрім документів, цінні картини Дієго Рівери та взуття Prada.
Олег Дерипаска у 2018 році потрапив під санкції через зв’язки з Путіним: бізнесмен подорожував російським дипломатичним паспортом і виконував обов’язки державного емісара за вказівкою Путіна. Зв’язки були настільки тісні, що Дерипаска відмивав путінські гроші через свою компанію та володів активами від його імені, як з’ясував Мінфін США.