40 вживаних трамваїв зі Швеції для Миколаєва: працівники "Миколаївелектротрансу" вже вирушили у Гетеборг
Подарунок має свою ціну: миколаївським транспортникам ще треба адаптувати 40 трамваїв до міських умов
Група працівників КП “Миколаївелектротранс” вирушила до Швеції, у місто Гетеборг, щоб на місці вивчити особливості трамваїв, які планують передати Миколаєву. Про це 14 травня 2026 року повідомив міський голова Олександр Сєнкевич. За словами мера, йдеться про 40 вагонів. Нині місто переходить до практичного етапу реалізації цього проєкту – підготовки фахівців, які надалі щоденно працюватимуть із цим транспортом.
У Гетеборзі працівники “Миколаївелектротрансу” мають ознайомитися з технікою, навчитися її обслуговувати та розібратися з процесами щоденної експлуатації. Також ідеться про технічні нюанси, без яких перед запуском таких вагонів у Миколаєві не обійтися.
Ця історія триває вже не перший місяць. Раніше повідомлялося, що Миколаїв розглядає можливість отримати 40 трамвайних вагонів моделі M29 зі шведського Гетеборга, які там виводять з експлуатації, але які ще можуть працювати після відповідної підготовки та адаптації. Одним із ключових технічних питань є різна ширина колії: у Миколаєві та Гетеборзі використовуються різні рейкові системи, тому вагони потребуватимуть адаптації перед можливим запуском на міських маршрутах.
Олександр Сєнкевич зазначив, що співпраця почалася ще кілька років тому під час його відрядження до Стокгольму, де він мав розмову з Рагнаром Лундом. За словами міського голови, саме завдяки роботі Рагнара Лунда, уряду Швеції та міста Гетеборг цей проєкт став реальністю. Мер також підкреслив, що працівники “Миколаївелектротрансу” представляють у Швеції не лише потреби міста, а й досвід самого підприємства, яке має багаторічну історію. Серед працівників є люди, які віддали підприємству понад 40 років життя.
Нагадаємо, раніше ми писали:
- Без грошей і з іншою колією: чи зможе Миколаїв запустити 40 трамваїв з Гетеборгу
- 40 трамваїв для Миколаєва: шведська компанія готова передати вагони, потрібно лише рішення рад
- Транспорт під лупою: у Миколаєві затвердили KPI для “Миколаївелектротрансу” і “Миколаївпастрансу”
- До 30 грн за поїздку: ціни на миколаївський транспорт стрибнули, як магучіх
- Трамвай, який не зупинила війна: 111 років електротранспорту Миколаєва






Питання : нах@ра ? ...вже ж брали чеський бу непотріб ...ні запчастин ,ні спеціалістів .. їх там просто утилізувати коштує дуже дорого . Розвивали б свої українські заводи - робили б замовлення ...кабздець економіці з такими горе-господарями ...катастрофа .
Anat Kio Нах@ра українською пишеться Нахіба )))
Ви пропонуєте робити самім що? Комп'ютери, смартфони, інтернет, автомобілі, засоби гігієни і далі список до вівторка, теж? А ви "самі" це хто? Мешканці Миколаєва, області, України, Європи? Не "чудите", вже були в Миколаєві кораблі, всі бачили їхню якість.
Весь хлам везут в Николаев )) жаль что жадность местных властей до сих пор не позволила сделать трамвай и тролейбус бесплатным как в Кривом роге и Харькове . Хотя это странно так как и так в нем ездят только льготники .. тоесть особого плюса оно не приносит но было бы хотя бы громко и хоть за что то можно было бы сказать спасибо нашей власти.. но им насрать на наше спасибо это давно уже понятно))
Денис Ковалев купите новые...предприятие не будет против. Ездят не только льготный контингент, вы очень ошибаетесь.А машины из за границы б/у вы покупаете, это не хлам?
Светлана Мельниченко вы ставите меня на уровень людей кто получает ЗП за эти сделки?) почему сварщик не должен заниматься благоустройством например переселенцев.. наверное потому что это не его компетенция? Или ветеренары будут покупать новые трамваи?
Eugene Geneva Nikolaev А ви "самі" хто ?..чи тільки хлам скуповувати і бабки відмивати ? А щодо якості ...Ляо-Лін -один з лише двох важких авіаносних крейсерів Китаю - це той самий проданий на металолом на 75% побудований в Миколаєві "Варяг".Сците людям в очі , очевидно -не безкоштовно . Одна з "тысячи говорящих голов Геббельса" по Зеленскому )? Крюковський вагонобудівний завод нє?...відкати з хламу в повному розумінні ХЛАМУ зі всього світу - ваше , саме те ,що вас притягує...
Вы правы, как правое яйцо, даже еще правее
Одже починаємо рахувати ☝️
1. Відрядження людей....
Як там підор сенкевіч казав? -
Легко👌....
Слідкуємо, далі буде 😂
Це що нова схема виїзду за кордон від лисого чучела за трамвайним металобрухтом у відрядження?
Трамвай M29 — це шведський високопідлоговий вагон, що випускався компанією Hägglund (Hägglund & Söner) у 1969–1972 роках для транспортної мережі міста Гетеборг. Їм по 54-57 років ! Ви в своєму розумі ? Дефектні менеджери ...
Ті трамваї які " Сделано в СССР " досі ще їздять нашими шляхами не металобрухт? Трамваї Швеції яким 50+ років це не трамваї часів СРСР! Бо вони отримували необхідний ППР , а не ремонт з гімна та палок , походять ще 10 років нашими копіями і все буде гаразд . Байдуже що через 5 років їх буде ні 40 , а 20 других не буде
Украина сама может производить трамваи, и троллейбусы,и автобусы, только это никому не надо, это не интересно и не перспективно, заниматься некому такими пустыми вещами.