Суспільство

Миколаївщина все ще в топі по туберкульозу: область посідає шосте місце в Україні

Водночас у регіоні за рік зафіксували зниження показника на 6,1%

Миколаївська область залишається серед регіонів України з найвищими показниками захворюваності на туберкульоз, попри поступове зниження статистики. Наразі область посідає шосте місце в країні за цим показником.

Про це розповіла 23 березня 2026 року лікарка-фтизіатриня Миколаївського регіонального фтизіопульмонологічного медичного центру Євгенія Баненкова в ефірі програми «Радіодень».

За словами медикині, епідемічна ситуація в регіоні поступово поліпшується.

“Наш показник становить 52,5% на 100 тисяч населення. Він зменшився на 6,1 порівняно з минулим роком. Загалом у нас зареєстровано 573 випадки захворювання на туберкульоз, включно з повторними випадками та рецидивами. Для порівняння, у 2024 році було зареєстровано 610 випадків.

Попереду Миколаївщини за рівнем захворюваності – Одеська, Кіровоградська, Дніпропетровська, Житомирська та Закарпатська області. Окремо вона підкреслила, що позитивна динаміка пов’язана з комплексом рішень і програм, які впроваджуються для виявлення, лікування та профілактики хвороби. За оцінкою фахівців, саме системна протидія туберкульозу дозволила області показати спад у порівнянні з попереднім роком.

“Ми бачимо, що в абсолютних показниках кількість захворювань зменшується. Це результат заходів, які впроваджуються в нашому регіоні та в Україні загалом, зокрема завдяки закону про протидію туберкульозу та стратегії боротьби з такими захворюваннями, як ВІЛ-інфекція, вірусні гепатити та туберкульоз”, – зазначила лікар.

Раніше ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button