ПолітикаСуспільствоТема дня

Порівняли з Аль Капоне: миколаївського зрадника-депутата ОПЗЖ позбавили мандата через несплату аліментів

Регулярно з'являється на російських каналах і представляє себе депутатом Миколаївської міськради

Цей материал також доступний

Депутата Миколаївської міської ради Максима Невінчанного, який був обраний в 2020 році від партії “Опозиційна платформа — За життя” позбавлено депутатського мандату. Таке рішення було прийнято підчас онлайн-сесії 29 лютого 2024 року.

В законодавсті України є три підстави за які можиливе дострокове припинення депутатських повноважень, а саме:

  • набрання законної сили обвинувального вироку суду;
  • особова заява депутата;
  • несплата аліментів, що спричинило виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за дванадцять місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Як зазначив директор юридичного департаменту Євген Юзвак у данному випадку, для припинення депутатства Невінчанного є третя підстава:

“Нами було встановлено та задокументовано наявність третьої підстави – щодо несплати аліментів більше ніж 12 років. В нас є рішення суду від 2017 року про стягнення аліментів, є відкрите виконавче впровадження, яке є чинним на сьогодні щодо виконання цього рішення. Також в нас є розрахунок заборгованості, виданий державною виконавчою службою, що зі змісту підтверджує наявність заборгованості більше, ніж два роки. Також дана заборгованість була задекларована самою цією особою в декларації за 2020 рік – це остання декларація, яка була подана даною особою в реєстрі. Виходячи з викладеного, є третя підстава для того, щоб припинити достроково повноваження на підставі рішення ради”, – повідомив Юзвак.

“Ми всі знаємо, чому Невінчаний має не бути депутатом Миколаївської міської ради. Всі знають, що він зрадник України, зрадник місцевої громади, ще й додалося, що він зрадник і трошки власної дитини, як я розумію. В особисте ми не втручаємося, але для того, щоб знизити отой “градус”, чому саме з цих правових підстав його позбавляють мандату за рішенням міської ради, проведу аналогію: колись Аль Капоне посадили не за злочини, які він скоїв, а за те, що він не сплатив податки. Ось в нашому випадку, якщо за два роки повномасштабної війни в законодавстві немає інших змін, як позбавити мандата колаборанта, то, значить, будемо його позбавляти у зв’язку з тим, що він – злісний неплатник аліментів. Бо інших правових підстав нема”, – зазначила депутатка Олена Кісельова.

У ході обговорення питання на сесії Миколаївської міської ради кілька депутатів виступили за те, щоб у проєкті рішення було прописано, що Максим Невінчаний є зрадником держави.

“Можливо якесь звернення колективне до СБУ, щоб все ж таки подивились трохи уважніше на діяльність так скажемо цього “представника” Миколаївщини на жаль. Та знайшли таки причини, щоб притягнути його до відповідальності”, – запропонувала депутатка Марина Мазанко.

Проте директор юридичного департаменту відмовився рекомендувати зміни в проєкті рішення, щоб не порушувати юридичний статус особи.

“Окремо ми можемо з апаратом ради підготувати рішення про звернення до відповідної служби, де звернемо увагу на діяльність цієї особи, щоб вони вжили відповідних заходів”, – відповів директор юридичного департаменту Євген Юзвак.

Мер Олександр Сєнкевич підкреслив, що Максим Невінчаний, переїхавши в рф, часто виступає на пропагандистських майданчиках як депутат Миколаївської міської ради, і це потребує реагування.

“Головна проблема полягає в тому, що ця людина регулярно з’являється на російських каналах і представляє себе депутатом Миколаївської міськради. Важливо зробити цей крок, позбавити його депутатського статусу. Це воля депутатів міськради – не бачити серед себе людей, які підривають посаду депутата”, – сказав він.

У підсумку, депутати погодили цей проєкт рішення з умовою, що преамбулу рішення доповнять: “у зв’язку з антиукраїнською позицією та діяльністю”.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button