Суспільство

У Миколаєві погодили перейменування 40 вулиць на честь загиблих військових

На жаль, війна триває і героїв не стає менше. ВІДЕО

Цей материал також доступний

Іменами українських воїнів, які загинули захищаючи державу від російських окупантів, назвуть 40 вулиць у Миколаєві. Про це в ефірі програми “Діалог” на ТРК “МАРТ” повідомив голова топонімічної комісії Миколаївської міської ради, яка займається перейменуванням вулиць, Олександр Тригуб.

“Було дуже багато звернень від військових частин, громадських організацій, союзу матерів. На жаль, війна триває і героїв не стає менше. Спочатку було запропоновано 25 полеглих миколаївців. Поки працювала комісія, на жаль, зʼявлялись інші прізвища. Наприклад, була названа вулиця на честь загиблого мешканця Тернівки Віталія Белінського, його не було в списках. Мною було запропоновано назвати вулицю на честь братів Мудриків, яких під час роботи комісії одночасно поховали. Ще зʼявлялись прізвища. Було увічнено близько 40 героїв. Це і авіатори, і штурмовики”, – зазначив Олександр Тригуб.

Нагадаємо:
В один день поховали в Корабельному районі двох братів-воїнів Мудриків

Голова комісії зазначив, що більшість вулиць, які запропоновані для перейменування знаходяться не в центрі міста, деякі вулиці не асфальтовані або там проживає маленька кількість людей, і при обговоренні питань, щоб перейменувати ці вулиці на честь миколаївських героїв деякі активість починали обурюватись, що “на честь героїв перейменовують якісь третьосортні вулиці”.

За його словами, увіковічнити памʼять про героїв можливо не тільки шляхом перейменування вулиць, але й за допомогою встановлення меморіальних дошок біля будинків, де ті проживали.

“У нас близько 1200 топонімів у місті Миколаєві. З них тільки 25% підлягають перейменуванню. Якщо громадськість буде вимагати, вони можуть в подальшому вже незалежно від топонімічної комісії, а із запитом до депутатського корпусу перейменовувати нейтральні вулиці на честь тієї чи іншої особи”, – сказав він.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button