"Я за будівництво свого заводу з виробництва алюмінію", - Кім про націоналізований МГЗ
"Коли відкриваються порти - можна починати рухатися"
«Поки закриті порти, МГЗ працювати не зможе», – керівник обласної військадміністрації Віталій Кім в інтервью онлай-видання “Новини-Н”.
– Миколаївський глиноземний завод – один із найбільших роботодавців в області та найбільший платник податків. Він зараз стоїть. Це мінус 4 тисячі робочих місць, мінус колосальні надходження до бюджету. Якими є перспективи того, що МГЗ почне працювати?
– Це питання актуальне. Нині новий начальник Фонду держмайна, того тижня я з ним цю проблему обговорював. Рішення за Кабміном. Це, до речі, ми обговорювали і з президентом, і з головою Офісу президента, коли він приїжджав, по глиноземному заводу потрібно приймати рішення щодо управління. Там питання стоїть – або Фонд держмайна, або АРМА (Національне агентство з розшуку та менеджменту активів, – прим. ред). Є юридичні аспекти. Але сенс не в цьому. Сенс у тому, що МГЗ був проміжною ланкою для російського алюмінієвого гіганта – «РУСАЛу». МГЗ не виробляв кінцевого продукту, який можна продавати, глинозем – це лише сировина для алюмінієвої промисловості. Я вже не говорю про боксити – сировину для виробництва самого глинозему. Боксити на МГЗ возили із Африки. Зараз, зважаючи на те, що всі наші порти закриті, як доставити сировину? А стратегічно справа така. Є план «А»: робимо глинозем, продаємо до Європи, Америки або Австралії. Але ті ж проблеми з портами, що не працюють. План «Б»: будуємо тут, у нас свій завод з виробництва алюмінію. Проблема з портами залишається актуальною. Я за план «Б», звичайно ж.
– До речі, щодо приватизації Миколаївського глиноземного заводу був проєкт будівництва заводу з виробництва алюмінію. На 250 мільйонів тонн на рік.
– Так, був такий план. Але держава на той момент мала забезпечити спецтариф на електроенергію, щоб була математика виробництва алюмінію. Цього зроблено не було. Друге – приїжджав інвестор за сприяння Давида Арахамії. Він казав: Я все розумію. Ми готові терпіти рік, можна попрацювати, дати робочі місця. Воно не вважається зараз. Дайте нам коридор (у морські порти, – прим.ред.)». Я кажу: я не можу дати. Коротше, коли відкриваються порти, можна починати рухатися.
Нагадаємо, ми писали:
- 52% миколаївців вважають, що МГЗ треба залишити в державній власності (опитування)
- “Ура-патріотизм переміг”, – на думку Арахамії, Україні не треба було забирати МГЗ у Дерипаски
- Україна націоналізувала заводи російського олігарха Дерипаски – СБУ
- Прокуратура заарештувала 32 млн грн на депозитному рахунку МГЗ, що належить російському олігарху Дерипасці
- Червень 2022 року. Не вийде швидко націоналізувати: МГЗ не потрапив до списку на конфіскацію
- “Якщо його націоналізувати, він просто піде під ніж”, – Віталій Кім про МГЗ
В травні 2023 року ми писали:
Арахамия уже положил глаз на НГЗ. А Ким у него в шестерках.
Бажаючих привласнити мільярди МГЗ буде дуже багато. І особливо спритних "ділків" з владних кіл, які нічого не розуміють ні в алюмінієвомк виробництві, ні в сільському господарстві. Але вони вже нагребли, мягко кажучи, сотні тисяч гектарів землі, встигли прийняти закон про дерибан української землі разом з надрами під цією землею. А тепер і на МГЗ око покладуть! Трудовий колектив своїми силами законсервував завод, зберігши його властивості і потенціал. Тому саме КОЛЕКТИВ заводу має повне моральне і законне право на частину цього підприємства! При розподілу акцій заводу це обовязково має бути враховано. А профкому заводу треба не "жувати соплі", а вести роботу в цьому напрямку по захисту інтересів кожного працюючого.
Русал мав обов'язок згідно з умовами конкурсу, побудувати для України завод в Первомайську, Зарківської обл.. Та, яа писала "Південна правда" за червень, 2006р., одна особа по імені Кінах А.К. на зговорі з так званим Лівшицем, (директорм русалу по міжнар.звязкам, здається), в того на дачі зробили злочинну для нашої держави угоду: Кінах від імені держави дозволив змінити умови конкурсу, чим наніс багатомільярдні збитки дежаві! На жаль, на це не хвернули уваги ті органи, які мали б захищати права держави... Підтримую двома руками пана Кіма що потрібно будувати завод по переробці глинозема на алюміній! Обов'язково! Це як будівництво переробної сільськогосподарської промисловості, замість вивозу сировини. Це робочі місця і все інше. Та нам не дадуть цьго зробити ділки при нинішній владі. Потрібен характер і воля трудового колективу, щоб відстояти ці завдання!
Русал мав обов'язок згідно з умовами конкурсу, побудувати для України завод в Первомайську, Харківської обл.. Та, яа писала "Південна правда" за червень, 2006р., одна особа по імені Кінах А.К. на зговорі з так званим Лівшицем, (директорм русалу по міжнар.звязкам, здається), в того на дачі зробили злочинну для нашої держави угоду: Кінах від імені держави дозволив змінити умови конкурсу, чим наніс багатомільярдні збитки дежаві! На жаль, на це не звернули уваги ті органи, які мали б захищати права держави... Підтримую двома руками пана Кіма що потрібно будувати завод по переробці глинозема на алюміній! Обов'язково! Це як будівництво переробної сільськогосподарської промисловості, замість вивозу сировини. Це робочі місця і все інше. Та нам не дадуть цьго зробити ділки при нинішній владі. Потрібен характер і воля трудового колективу, щоб відстояти ці завдання!