ПригодиТема дня

Діти повертаються: "волонтерів" виселяють із будинку культури в Корабельному районі

Зараз їм дали вказівку звільнити з 1 вересня приміщення, з чим вони не згодні'

Цей материал також доступний

У Миколаєві розгорівся скандал навколо Будинку культури в мікрорайоні Кульбакіне – на сполох забили волонтери, які розміщувалися там з минулого року. Зараз їм дали вказівку звільнити приміщення, з чим вони не згодні.

До редакції «Новин-N» звернулися місцеві жителі, які не бажають втрачати волонтерський хаб. Вони повідомили, що волонтерам чітко обмежили терміни: з 1 вересня активісти, які допомагають людям, мають повністю звільнити приміщення, надані їм безкоштовно.

У відповідь на це волонтери зібрали безліч підписів місцевих жителів, які виступили проти «виселення», адже якщо волонтерський центр не матиме місця, то не зможе більше допомагати тим, хто потребує, з мікрорайонів Кульбакіно та Широка Балка.

«На початку війни волонтерський центр працював як філія міжнародної організації «Червоний Хрест». Тоді у мікрорайоні Кульбакіне проживало близько 800 осіб. Майже всі – люди похилого віку, які змушені були жити під щоденними обстрілами окупантів. Зараз ми допомагаємо близько 10 000 пенсіонерів, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам, людям похилого віку, переселенцям зі зруйнованих сіл Миколаївської та Херсонської області, м. Херсона – всім, хто потребує допомоги», – розповіли в центрі.

ВЦ став великим хабом з видачі гуманітарних речей, у тому числі інвалідних візків, ходунків на колесах, милиць, тростин для ходьби, памперсів для дітей та дорослих, медикаментів першої допомоги, постільної білизни, матраців, подушок, ковдр.

«Приходить бабуся з паличкою, ледве ходить, каже: «У мене останнє простирадло порвалося!». До сліз. Звичайно, ми їй дали, і таких багато. Куди людям йти працювати, вони ледве ходять! Нам припинити допомагати?», – обурюються волонтери.

Активісти зазначили, що іншого безкоштовного приміщення для надання допомоги вони не знайшли. Грошей на оренду приміщення волонтери не мають, а просити їх у бідних пенсіонерів вони не збираються. Ба більше, коли волонтери попросили залишити їм хоча б частину холу, то теж почули різке «ні».

«Що зараз важливіше: пісні та танці чи допомога людям? Ми впевнені, що культурний розвиток міста має продовжуватися. Але коли зіставити першочерговість такої необхідної допомоги людям та концертів на сцені Будинку культури, під час війни усі обирають перше. Єдине, що може зробити корисного сьогодні керівництво Будинку культури, – це всіляко сприяти тим, хто безоплатно та самоорганізовано допомагає мешканцям мікрорайонів буквально виживати», – наголосили у благодійному фонді.

волонтери в БК Кульбакине
волонтери в БК Кульбакине

«Новини-N» звернулися за коментарем до в. о. директора Будинку культури Зої Чвіль. Чиновниця повідомила, що у волонтерів благодійного фонду немає жодних підтверджуючих документів, а отже — і підстав розміщуватись у БК.

«Ми не можемо їх там залишити. Вони не мають документів, що вони волонтери. Вони не зареєстровані ні в якому центрі, не оформлені. Я їм говорю: що ви вимагаєте, ви – ніхто! Їх попередній директор пустив просто так, а тепер ми не можемо нічого зробити. Нам треба співати, танцювати, займатися», – розповіла вона.

В. о. директора також пояснила: зараз діти масово повертаються, їм необхідно створювати умови для розвитку, а волонтерський штаб «захаращував» виділені їм приміщення старими речами та продуктами харчування.

Чвіль зазначила, що благодійному фонду вже пропонували інші приміщення, проте щойно стало зрозуміло, що за приміщення доведеться платити — волонтери одразу ж відмовлялися. При цьому залишати організацію в приміщенні будинку культури більше неможливо: БК починає роботу за своїм прямим призначенням.

«У нас вказівка ​​зверху – почати працювати як належить. Любаров (начальник управління з питань культури Миколаївської міськради, – прим. ред.) взагалі на них розлютився, сказав: «Щоб вас до кінця тижня тут не було».

Я тут з 1996 року, будувала цей Будинок культури. Я хочу, щоб у мене діти займалися, а не бігали безпритульні. Вони тут хоч пару годин займатимуться, та й то добре. А їм (волонтерам) цього не зрозуміти, вперлися і все, хоч зараз багато кульбакинських дітей повернулося», – підсумувала в. о. директора.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button