ПригодиСуспільствоТема дня

Війна: у Миколаєві збільшилася кількість безхатьків

Цього року була тепла зима, не було заморозків, тому департамент соцзахисту не розгортав палатки для обігріву безхатьків

Через війну кількість безхатьків в у Миколаєві збільшилась. Про це заявив директор депертаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради Сергій Василенко під час брифінгу, – передає видання “Преступности.НЕТ”.

“Загальну кількість безхатьків ми не підраховували, тому що це досить тяжко. В них постійно йде міграція. Загалом наш центр розрахований на 40 осіб, ми постійно оплачємо благодійній організації “Відновлення” утримання десь 50 осіб в місяць. Тому в місяць до 100 осіб в наших центрах може знаходитись, але їх набагато більше. На данний час, центр обліку безхатьків знаходиться у Тернівці, де вони можуть стати на облік, отримати тимчасову прописку, але ми їх і в мирний час по Миколаєву не могли підрахувати, бо вони зимою знаходять ті чи інші укриття, і не всі звертаються у наші центри, бо знають, що в нас є певні правила, які необхідно виконувати.

По Миколаєву кількість безхатьків, я думаю, збільшилась. Ми це бачили через те, що велика кількість селищ були розбиті та зруйновані, тому багато хто приїхав до нас. Але великої напруги не було. Ми своєчасно реагували на ті, чи інші виклики”, – заявив він.

Василенко розповів, що цього року була тепла зима, не було заморозків, тому департамент соцзахисту не розгортав палатки для обігріву безхатьків, проте гарячі обіди безхатькам видавались на Круговій, 47, також їх приймали у благодійній організації “Відновлення”.

“У 2022 році ми оплатили їм 1,5 мільйона гривень за те, що вони отримують цю категорію людей. Сума на одну людину невелика – 107 гривень, але сюди не входить харчування, це вони роблять за свій рахунок. Більшість не бажають проходити реінтеграцію і не проживають довго на Круговій, бо тих людей, які споживають наркотичні речовини чи алкоголь, ми їх відраховуємо з нашого центру. За зиму таких було більше двох десятків, бо на жаль вони знаходять варіанти, де придбати наркотики чи алкоголь, а це заборонено. Інші ж працювали на гуманітарних роботах, перш за все вантажно-розвантажувальні роботи для забезпечення гуманітарною допомогою населення”, – розповів Сергій Василенко.

При цьому, цим людям, яких відраховують з центру, надається другий шанс. Деякі з них мігрують – трошки побудть на Круговій, їх відрахують, потім побудуть у “Відновленні”, їх відрахують і звідти, і вони знову повертаються на Кругову.

“Ми відраховуємо при крайніх випадках, якщо це один-два випадки, то ми даємо попередження, а якщо це систематично, і в нас були бійки, бо під спиртним не завжди люди адекватні, то ми з такими прощаємось, хоч і не на завжди”, – додав він.

Наразі існує проблема у плані відновлення документів безхатьків, адже в місті довгий час не працювали реєстри, приписки/виписки, але зараз ЦНАПи почали працювати і цю роботу відновлюють. Сергій Василенко відмітив, що у цьому питанні допомогу надавала громадська організація “10 квітня”.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button