ПригодиСуспільство

Родині в Корабельному відключили газ: два тижні дитина з інвалідністю замерзає в холодному будинку

"За всі довідки потрібно платити, а мені навіть чоботи дитині нема за що купити", - каже мама дівчинки в надії на допомогу небайдужих людей

Майже два тижні тому в приватному будинку жителів Корабельного району на вулиці Станіславського без попередження, без вручення акта відключили газопостачання11-річна дівчинка з інвалідністю та її мама не можуть приготувати собі гарячу їжу і просто замерзають. Співробітники “Миколаївгазу” вже роз’яснили мешканці порядок дій, розповівши, що не зможуть провести підключення, поки нею не буде зібрано пакет необхідних документів.

Про це в редакцію “Корабелов.Инфо” повідомила сама мешканка цього будинку (працює в комунальній лікарні, з невеликою зарплатою), яка до відключення не мала боргу за газ. А за його транспортування, будучи не в змозі оплатити все відразу, заборгувала 861 грн. Але навіть сплативши їх уже кілька днів тому, жінка поки що не змогла домогтися підключення, зустрічаючи на шляху все нові перешкоди.

“15.01.2023, вранці вихідного дня, коли ми ще відпочивали з дитиною, не підозрюючи, що нам відключать газ, я встала, пішла на кухню і виявила, що газу немає. Почула якісь голоси біля будинку і голос сусідки, вийшла на вулицю і бачу: від мого будинку тікає чоловік в одязі “аварійки”. Їхня машина стояла від мого будинку приблизно за 300 – 400 метрів. Я стала до нього підбігати, щоб дізнатися причину, чому мені відключили газ, але він нічого не відповів і на ходу стрибнув у машину”, – почала свою розповідь Ольга Д.

“У понеділок, 16 січня, я прийшла в газову контору, а мені кажуть: “Де акт відключення?”. Я відповіла, що мені його не дали на руки і відключили без попередження. Коли дівчина подивилася документи за нашою адресою, вона мені сказала, що акта не бачить.

Я повернулася на роботу, відпросилася і поїхала на Микільську, 25-а (у “Миколаївгаз збут”), там мені сказали, що нібито хтось повідомив, нібито був витік газу. Але ніякого витоку не було, оскільки нещодавно перевіряли трубу мильним розчином. Але оператор знову мене перебила і сказала, що потрібно здати лічильник на перевірку. Я пояснила, що вже написала заяву на перевірку. І тут вона мені сказала про те, що в мене борг за транспортування 861 грн, на що я відповіла, що не можу платити всю суму відразу й оплачую потроху, оскільки в мене борг великий після похорону мами. Співробітниця “Миколаївгазу” мені заявила, що це не їхня проблема.

На Прикордонній, колишній Чигрина (у “Миколаївгазі”) я дізналася, коли буде опрацьована моя заява на повірку лічильника і коли буде проведена його заміна – сказали, що 23 січня. Добре, ми знову сидимо в холодному будинку без гарячої їжі, дитина навіть не може нормально помитися.

24 січня мені зателефонували і сказали, що приїхали міняти лічильник, я швидко прибігла з роботи, надала документи. Хлопці запитали, чи є у мене борг, я відповіла, що я все оплатила, після чого вони сказали їхати знову на Микільську, 25-а і писати заяву на підключення газу. Я приїхала туди, довго не могла потрапити через тривогу, потім через деякий час пустили, а коли я почала розмовляти з оператором і запитала, коли мені підключать газ, тут з’явилася ще одна проблема: вона сказала, що мене не можуть підключити, тому що немає документа від нотаріуса про вступ у права на спадщину.

Я взяла (за 500 грн!) у державного нотаріуса в Корабельній адміністрації довідку про те, що вже відкрито “спадкову справу” після смерті мами, але в абонентському відділі “Миколаївгазу” нам дали ще цілий перелік довідок (включно зі згодою сестри, яка мешкає в іншому районі), які треба їм принести, щоб зі мною могли укласти новий договір на постачання газу.

список документів для Миколаївгазу

Редакція “Корабелів.Інфо” запитала про причини відключення зазначеного будинку і шляхи вирішення проблеми жінки з дитиною у представника “Миколаївгазу”, де нам розповіли, що 14.01.2023 року було повідомлення “про запах газу біля газопроводу” та було складено акт, на підставі якого здійснено відключення. 24 січня мешканці замінили газовий лічильник, надавши його з обмінного фонду підприємства. Тут також підтвердили інформацію про те, що не стануть підключати сім’ї газ без усіх зазначених документів, оскільки на підприємстві працюють на підставі не почуття жалю, а законних чітких правил (мовляв, підеш назустріч “по-людськи” – і будеш потім винуватий, якщо щось не так трапиться).

Ситуація Ольги Д., окрім іншого, ускладнюється через часті відключення електроенергії та повітряні тривоги, унаслідок чого вона з 24 до 27 січня (з вівторка до п’ятниці) годинами змушена була чекати на відкриття різних кабінетів, щоб просунутися у розв’язанні своєї проблеми. Тепер вона сподівається, що з понеділка їй пощастить більше, адже ще не кінець ходінням по інстанціях.

Цими вихідними Ольга з донькою продовжує замерзати у власному будинку, зі сльозами розповідаючи:

“Я вже в повному розпачі! Чому немає справедливості? Як можна залишити дитину в холоді, без гарячої їжі? Донька вже почала кашляти, і з’явився нежить від холоду. Сидимо з нею, як ховрахи, в обнімку, щоб зігрітися. У будинку температура – 5 градусів. У сусідки попросила обігрівач, щоб хоч на ніч вмикати. Але уявляєте, скільки нам за світло тепер “намотає”? Та й відключають газ вони безплатно, а підключають за 1000 грн. Плюс за всі довідки потрібно платити, а мені навіть чоботи дитині нема за що купити…”

Мама дівчинки з інвалідністю сподівається на допомогу небайдужих людей, які, можливо, зможуть підтримати її матеріально, перерахувавши посильні кошти на карту:

5168 7450 1952 1035 (Думбая Ольга Олександрівна)

Нагадаємо, ми писали:

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button