Економіка

Через війну посівні площі України зменшилися на 25%

Про це повідомило Мінагрополітики

Очікувана посівна площа всіх категорій господарств на підконтрольній території України під урожай 2023 року має становити 21,8 млн га, що на 6,8 млн га менше за показник 2021 року (28,6 млн га).

Про це повідомило Мінагрополітики.

“Якщо ми говоримо про посівну кампанію, то поки що не можемо використати близько 25% площ через ведення бойових дій або тимчасову окупацію територій”, – сказав перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

За його словами, після деокупації піде багато часу на розмінування та очищення територій.

“Те, що залишає окупант, потребує щонайменше кілька місяців, а то й до року для повернення до виробництва”, – сказав перший заступник міністра.

Висоцький додав, що ще частину площ не вдалося засіяти через несприятливі погодні умови. Тому навесні потрібно покрити дефіцит не посіяної озимини.

Він визнав, що наразі важко прогнозувати валові збори сільськогосподарських культур, які значно залежатимуть від погодно-кліматичних умов під час проведення комплексів польових робіт, а також фінансового та матеріально-технічного забезпечення конкретного сільськогосподарського товаровиробника. Зокрема – від насіння і добрив. Уже зараз можна спрогнозувати зменшення їх внесення до 50% науково-обґрунтованих норм через подорожчання. А використання дешевших технологій провокує зменшення виробництва.

Висоцький констатував, що ключовою проблемою для аграріїв залишається дорога логістика. Також, за його словами, негативний вплив на агросектор чинить енергетична криза.

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button