Суспільство

Миколаївщина може розпочати опалювальний сезон раніше, щоб зменшити навантаження на енергосистему – Кім

Підприємства та інфраструктура регіону повністю готові до запуску тепла

У Миколаївській області опалювальний сезон, швидше за все, почнеться раніше, щоб знизити навантаження на енергосистему. Підприємства та інфраструктура регіону повністю готові до запуску тепла.

Про це в інтерв’ю Суспільному розповів голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім.

За словами Віталія Кіма, в кінці жовтня немає законних підстав для початку спеки, так як середньодобова температура повітря вище восьми градусів тепла.

«Можливо, рішення буде прийнято на державному рівні, можна включити опалення раніше норми. Економити електроенергію, адже зараз деякі люди розігріваються електричними опалювальними приладами. Тобто найближчим часом ми плануємо розпочати опалення», – зазначив Віталій Кім.

Обмежень на споживання газу як для населення, так і для підприємств регіону не буде – запасів газу в країні вистачає, зазначив глава OVA.

«Підприємства майже не працюють, багато хто виїхав, тому цієї проблеми у нас не буде в принципі. Україна має запаси газу на опалювальний сезон. Єдині проблеми і ризики – це російські військові, що критична інфраструктура буде пошкоджена або зруйнована”, – сказав Віталій. Кім.

За словами Віталія Кіма, приблизно 75 відсотків жителів Миколаївської області мають альтернативу централізованому опаленню. Також в області створено запас мобільних модульних котелень для лікарень та інших об’єктів критичної інфраструктури, розроблено плани на випадок значних пошкоджень енергосистеми.

«Я вірю, що наша енергосистема витримає і окупанти не зможуть її настільки пошкодити, що вона не працює. Зима буде складною, але ми готуємося за кількома планами, будемо реагувати відповідно до ситуації», – зазначив Віталій Кім.

Для мешканців прифронтових громад Миколаївщини, де вже є значні пошкодження інфраструктури або вони, ймовірно, закупили дрова. Це близько 20 тисяч кубометрів дров, які люди зможуть отримати безкоштовно.

“Вже є домовленості, зараз (станом на 25 жовтня – ред.) формуємо списки. Дрова будуть доставлені по лінії туди, де це необхідно. Будемо роздавати дрова для камінів і ванн. Ми віддамо його людям, яким це дійсно потрібно», – зазначив Віталій Кім.

За його словами, заявки на безоплатне виготовлення дров приймаються в адміністраціях громад та районних адміністраціях. На закупівлю дров для Миколаївської області Уряд виділив приблизно 56 млн євро. грн. з державного бюджету.

Раніше ми повідомляли:

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button