Экономика

Нова філософія співпраці бізнесу та держави: американські компанії запрошені до участі в концесії порту "Ольвія"

В рамках робочого візиту до Сполучених Штатів Америки Міністр інфраструктури України Володимир Омелян провів зустрічі з керівниками американських компаній, зокрема, Bunge, Cargill та General Electric.

Під час спілкування з керівництвом Bunge та Cargill Міністр інфраструктури України надав позитивну оцінку діяльності зазначених компаній в українських портах. Так, за його словами, великі іноземні інвестори, які працюють в Україні, створюють нову філософію співпраці бізнесу та держави, вищі стандарти роботи для робітників та сприяють розвитку не тільки окремих секторів економіки, а й багатьом суміжним секторам, — повідомили в Міністерстві інфраструктури України.

Володимир Омелян розповів, що наразі Міністерство інфраструктури України готується до проведення концесійного конкурсу для двох великих інфраструктурних проектів:

1. Концесійний проект державного підприємства «Стивідорна компанія Ольвія» (у рамках проекту передбачається будівництво зернового терміналу потужністю 2 млн. тонн. Загальний обсяг інвестицій складе не менше 49 мільйонів доларів);

2. Концесійний проект державного підприємства «Херсонський морський торговельний порт» (в рамках проекту планується інвестувати в існуючу інфраструктуру порту та модернізацію перевалочних потужностей. Загальний обсяг інвестицій складе не менше 8 мільйонів доларів).

«Відзначу, що проекти в портах «Ольвія» та «Херсон» реалізуються за допомогою та за підтримки Міжнародної фінансової корпорації, Європейського банку реконструкції та розвитку.

Ми раді запросити Cargill та Bunge взяти участь у концесійних тендерах«, — заявив Володимир Омелян, зазначивши, що їх буде оголошено вже в липні 2019 року.

Нагадаємо, ми писали:
Передать в концессию ГП «СК «Ольвия» Министерство
инфраструктуры планирует к середине 2019 года (ВИДЕО)

Що стосується співпраці України з General Electric, Володимир Омелян назвав її «зразковою» від моменту підписання контракту і до сьогодні, коли локомотиви GE успішно допомагають в транспортуванні вантажів українською залізницею.

«Контракт з General Electric, певно, є найбільш знаковою угодою, яку уклала Україна за останні декілька років з провідною світовою компанією. Перший етап Угоди виконано успішно — Укрзалізниця отримала 30 локомотивів, які вже працюють на вантажних перевезеннях. Для виконання Другого етапу Угоди на 40 нових локомотивів важливе довгострокове фінансування на суму 150 млн доларів США, які будуть залучені від міжнародних фінансових інституцій», — наголосив Міністр інфраструктури України.

Представники американського бізнесу подякували українському урядовцю за чесний і відкритий діалог з інвесторами, а також за підтримку в реалізації великих українсько-американських інфраструктурних проектів.

Як повідомлялося раніше, концесійний проект спрямований на розширення, модернізацію та ефективне функціонування порту «Ольвія». Це дозволить збільшити вантажопотік на підприємстві, залучивши кращі практики, ресурси та досвід провідних приватних компаній у державний сектор. Відкритість України для компаній зі світовою репутацією та новими технологіями в результаті істотно вплине і на економічний розвиток України.

Читайте також: «Основная задача – сохранить предприятие, коллектив и двигаться дальше», — директор государственного предприятия «Стивидорная компания «Ольвия» Руслан Олейник;

Надзвичайно важливий крок: в «СК «Ольвія» відбулося перше засідання Конкурсної комісії з проведення концесійного конкурсу (Відео)

Тег

Связанные статьи

Один комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button
Close