Экономика

Надзвичайно важливий крок: в "СК "Ольвія" відбулося перше засідання Конкурсної комісії з проведення концесійного конкурсу (Відео)

5 березня в Миколаєві, на території спеціалізованого морпорту «Ольвія», що розташований у Корабельному районі, відбулося перше засідання Конкурсної комісії з проведення концесійного конкурсу щодо надання в концесію майна державного підприємства «Стивідорна компанія «Ольвія».

З цього приводу Міністр інфраструктури України Володимир Омелян наголосив на наступному:

«Сьогодні відбулося перше засідання Конкурсних комісій щодо двох пілотних концесійних проектів у портах «Ольвія» та «Херсон». Це безпрецедентна подія для України, яка йде в ногу з Європейськими країнами… Вперше держава підійшла до концесії і підготувала всі документи відповідно до світових практик.

Портова галузь України потребує інвестицій, в тому числі, і іноземних. Концесія дозволяє державі покласти на приватний сектор інвестиційні, соціальні, екологічні та інші зобов’язання на весь період концесії, при цьому зберігаючи власність на державне майно у портах».

Участь у заході також взяли заступник Міністра інфраструктури Віктор Довгань, голова Проектного офісу «SP³ILNO» Тарас Бойчук, директор Департаменту реформування та функціонування морського та річкового транспорту Мінінфраструктури Олександр Басюк, очільник Миколаївської ОДА Олексій Савченко, представники Мінінфраструктури, Мінекономіки, Мінфіну, Держгеокадастру, профспілок робітників морського транспорту та ДП «СК «Ольвія», в тому числі керівник держпідприємства Руслан Олейник.

 

Відкриваючи засідання, Володимир Омелян подякував усім, хто долучився до створення проекту концесії.

“У нас сьогодні, справді, історичні події. В першу чергу, я хотів би щиро подякувати колегам з Міністерства інфраструктури, офісу підтримки реформ, офісу державно-приватного партнерства «SP³ILNO», а також, безумовно, пану Руслану Олійнику за те, що ми зробили величезну роботу, спільно з Олександром Басюком, Віктором Довганем. Я дуже дякую, що сьогодні з нами — очільник Миколаївської області пан Олексій Савченко.

Ми ще раз наголошуємо, що концесія — це означає, що все лишається в державній власності, а ми на чесному, прозорому конкурсі спільно з нашими колегами з Міністерства фінансів, фонду держмайна та інших структур, Міністерства економіки оберемо відомого і потужного інвестора, який буде працювати в портах «Ольвія» і «Херсон» 30 — 35 років…

На сьогодні ми бачимо, що на прикладі «Ольвії» можна говорити про залучені інвестиції у розмірі 17,3 мільярдів гривень, про збільшення надходжень до бюджетів різних рівнів близько 58 мільярдів гривень, в тому числі від концесійних платежів в розмірі майже 20 мільярдів гривень. Також ми будемо мати виплату пайового внеску на користь міста Миколаєва в розмірі 70 мільйонів гривень. І це вперше, коли місто теж отримає зиск від роботи порту. Надходження до місцевих бюджетів становитимуть щонайменше 240 мільйонів гривень за п’ять років реалізації проекту.

Ми розуміємо, що це перша спроба, ми докладемо всіх зусиль, щоб вона була успішною. Фактично маємо сьогодні засідання перших конкурсних комісій для того, щоб в квітні — травні ми могли провести сам тендер…

Я переконаний, що це той інструмент, який дозволить прозоро залучати інвестиції. Я дуже радий, що завдяки підтримці Президента ми маємо ці проекти в реалізації вже сьогодні. І я вдячний Президенту за те, що на минулотижневій нараді в Одесі він чітко ствердив, що прийняття нового закону про концесії є пріоритетом його політики і політики, відповідно, держави».

 

Наприкінці засідання Володимир Омелян зазначив, що саме з Миколаївщини починається концесія всієї держави, і порівняв Україну з сусідньою Болгарією, в якій в цьому році тільки готуються до процесу концесії, а в Україні фактично вже запускаються два проекти, і у першому півріччі цього року повинні їх реалізувати, адже інтерес інвесторів досить високий: вже понад 20  компаній виявили свою зацікавленість у подальшій реалізації пілотних концесійних проектів.

Віктор Довгань, заступник Міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції, який являється головою Конкурсної комісії, розповів про її роботу:

«Комісія покликана завершувати підготовку конкурсної документації та вже у квітні — травні 2019 року провести рівний, конкурентний та прозорий конкурс, у якому візьмуть участь як українські, так і міжнародні компанії», — підкреслив Володимир Омелян.

Як повідомлялося раніше, зацікавленість в концесії госстівідоров в портах проявили компанії з США, Китаю, Франції, Швейцарії, Великобританії, Японії, Туреччини, Катару, Кореї та, звісно, України.

За матеріалами Ярослави Шевчук 

Нагадаємо, ми писали:

25 инвесторов из разных стран заинтересовались концессией в портах «Ольвия» и «Херсон»;

«Основная задача – сохранить предприятие, коллектив и двигаться дальше», — директор ГП «СК «Ольвия» Руслан Олейник;

Передать в концессию ГП «СК «Ольвия» Министерство инфраструктуры планирует к середине 2019 года (ВИДЕО)

Тег

Связанные статьи

6 комментариев

  1. Идем в ногу с европейскими странами, весь месяц отработал получил 260 евро молодцы). Спс вам за достойные зарплаты в портовой отрасли))

  2. Из которых на квартиру и еду уйдет 100 евро и ето так по божизки.( Спасибо вам ещо раз...)

  3. В этом порту крутятся очень большие деньги тем более в валюте.
    Они себе поделали ставки выше крыше. Если бы они поработали как докера им бы казалось бы что 30 000 грн.это очень мало.
    А так плотят 300 долларов и улыбаются

  4. Крапива в гробу переворачивается. Знал бы Петровичь для кого он этот третий район отрывал?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button
Close