Культура

Традиційні страви Вітовської громади, що на Миколаївщині, увійшли до гастроенциклопедії

Розповідає Наталія Феник

Цей материал також доступний

Вітовські страви увійшли до першої енциклопедії «Гастроспадщина України: традиції гостинності та культура приготування страв». Роботу над цим проєктом Український центр культурних досліджень розпочав у жовтні 2020 року, про це повідомляє «Суспільне».

Про таку новину повідомила в ефірі Українського радіо Миколаїв голова експертної ради з питань нематеріально культурної спадщини Вітовщини Наталія Феник.

До гастроенциклепедії увійшли страви вітовських рибалок: тюлька насторчак, товченики по-вітовськи та вітовська юшка.

«До реєстру нематеріальної культурної спадщини Вітовщини потрапили чотири елементи, серед яких три автентичні страви. По-перше, проєкт гастрономічна Вітовщина ми розпочали зі страв, які готуються саме в нашому колишньому Вітовському районі (нині це Миколаївський район — ред.). Були зібрані всі документи, відеопрезентації, світлини, що підтверджують автентичність страв. Організатори перевірили дану документацію і запропонували експертній раді подати наші елементи до включення їх до переліку ЮНЕСКО», — розповідає Наталія Феник.

За словами Наталії Феник, на інтерактивній мапі будуть показані деякі гастрономічні фестивалі, розроблені туристичні маршрути Вітовщини.

Ми повідомляли: «Борщ з бичками»: вийшла нова книга про історію Корабельного району Миколаєва

«Готується лише тут і ніде більше у світі»: в Корабельному районі приготували стародавню страву вітовських рибалок

Витовські «тюлька з товчениками» перемогли в Європейському конкурсі

Связанные статьи

Один комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button