ИсторияОбщество

Шана від вдячних нащадків: у селі Лупареве полагодили могилу козака Сутули

Мешканець Корабельного району міста Миколаєва Віктор Мних у п’ятницю, 25 жовтня, повідомив про добру справу, що зробили вдячні нащадки козаків.

Історик розповів про це на своїй сторінці у соцмережі «Фейсбук», опублікувавши фото з місця подій:

«ШАНА КОЗАКАМ ВІД ВДЯЧНИХ НАЩАДКІВ.

Сьогодні з ініціативи Вітовського українського товариства та Вітовсько-Богоявленської козацької громади на давній козацький цвинтар у селі Лупарева балка (нині с. Лупареве) Вітовського району прибула група людей, небайдужих до історії козацької Вітовщини. Нашим завданням був ремонт підмурку хреста на могилі козака Якова Сутули.

До складу групи входили: Отаман Вітовсько-Богоявленської козацької громади Сергій Параскун, краєзнавці Ігор Пісний та Віктор Мних, вітовський «Котигорошко» та гайдамака Юрій Шевченко. Керував роботами та сам активно працював місцевий краєзнавець та відомий митець Сергій Глушко.

На превеликий жаль, хрест на козацькій могилі занурився у землю аж «по-плечі», потрібно було його викопати… Сергій Параскун вимурував нову основу, котра стала на 0,5 метра вище від попередньої. Підмурок був забетонований, і врешті хрест спільними зусиллями повернутий на попереднє місце. Тепер хрест стоїть на всю свою висоту, і на нім можна прочитати увесь викарбуваний текст.

 

Згідно напису на хресті, козак Яків Сутула помер у 1838 році. Сьогодні нами була зроблена добра справа зі збереження матеріальної пам’яті про славну добу українського козацтва на нашій вітовській землі».

Нагадаємо, ми писали: Сергей Глушко — единственный в Витовском и Корабельном районах, о ком написано в «Энциклопедии современной Украины»;

«Цей край — особливий»: у Корабельному районі відзначили 620-річчя Вітовки — «колиски» Миколаєва (фото, відео)

Читайте новини першими

Связанные статьи

4 комментариев

  1. Cпасибо, горжусь Вами и Вашими делами. Мечты о возрождении истории края продолжают воплощаться в реальность.

    1. І33і: " тут забагато доброго, як для правди. До могил зазвичай не лізуть"

      .Чому Ви вирішили, що хтось заліз до могили? Здається на фото чітко видно, що саме робили люди, - підняли основу хреста.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button