Поки одні роками воюють: Кабміну запропонували відправити 40% ТЦК і поліції на фронт
40% ТЦК та поліції - на фронт, службові авто - військовим: на сайті Кабміну з'явилася петиція
На сайті електронних петицій Кабінету Міністрів України оприлюднена петиція №10549, автор якої пропонує провести масштабну ротацію працівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки й Національної поліції, а частину їхнього службового транспорту передати безпосередньо військовим частинам. Йдеться одразу про щонайменше 40% придатного особового складу та 40% автопарку, який може використовуватися на фронті.
Автор звернення до Кабміну обґрунтовує свою пропозицію необхідністю забезпечити принцип соціальної справедливості та рівності громадян під час виконання конституційного обов’язку із захисту держави.
У петиції зазначається, що значна кількість працівників ТЦК та СП і Національної поліції мають професійну тактичну та вогневу підготовку, вміють працювати зі спеціальними засобами, однак продовжують проходити службу в тилу. Водночас бойові підрозділи Збройних Сил України потребують поповнення та регулярних ротацій.
Окремо автор звертає увагу на службовий автотранспорт силових структур. На його думку, в тилових підрозділах є значна кількість позашляховиків, мікроавтобусів, пікапів та іншої техніки, яка могла б використовуватися військовими для бойових, логістичних та евакуаційних завдань безпосередньо в зоні бойових дій.
Автор петиції пропонує встановити обов’язкову квоту та направити до бойових бригад не менше 40% від штатної чисельності придатних за станом здоров’я працівників Національної поліції та військовослужбовців ТЦК та СП.
У зверненні ця вимога сформульована так:
“1. Запровадити обов’язкову квоту: Направити не менше 40% від штатної чисельності придатних за станом здоров’я працівників Національної поліції та військовослужбовців ТЦК та СП до зони активних бойових дій у склад бойових бригад.”
Друга частина пропозиції стосується службових автомобілів. Автор вимагає провести аудит автопарків ТЦК та СП і Національної поліції та визначити транспорт, який придатний для використання військовими.
Після такого аудиту пропонується вилучити щонайменше 40% придатних для фронту службових позашляховиків, мінівенів і пікапів та передати їх безпосередньо військовим частинам на передову.
Третя вимога стосується того, хто має працювати в ТЦК після ротації частини нинішнього особового складу.
Автор петиції пропонує вивільнені тилові посади в територіальних центрах комплектування заповнювати виключно ветеранами, які отримали поранення на фронті та за станом здоров’я вже не можуть проходити службу у бойових частинах, а також цивільними працівниками.
Таким чином, запропонована модель передбачає одночасно три суттєві зміни: ротацію частини особового складу ТЦК та поліції до бойових бригад, передачу частини їхнього автотранспорту армії та заміну працівників на тилових посадах ветеранами й цивільним персоналом.
Варто зазначити, що сама поява електронної петиції ще не означає ухвалення запропонованих у ній рішень. Для подальшого офіційного розгляду звернення має пройти передбачену для урядових електронних петицій процедуру.
Раніше ми писали:
- Без візиту до ТЦК: добровольці можуть мобілізуватися безпосередньо до обраної військової частини – 23 липня 2026 року.
- Брехня, хаос і “людина з дубінкою”: Федоров звинуватив Сирського у розколі України – 16 липня 2026 року.
- Майже 50 чоловіків мобілізували лише “на папері”: начальника РТЦК взяли під варту – 10 липня 2026 року.
- Львів вибухнув конфліктом з ТЦК: натовп перекинув військове авто – 9 липня 2026 року.
- Придатний – і мертвий: ДБР розслідує смерть Володимира Колесника після ВЛК на Миколаївщині – 8 липня 2026 року.





