Одні з найкращих: мультидисциплінарна команда медиків у Корабельному районі бореться з інсультами
Своєчасно звертайтеся за допомогою, при перших проявах симптомів інсульту викликайте "швидку"!
В Миколаївській міській лікарні №5, розташованій у Корабельному районі, в 2024 році на базі колишнього інфарктного відділення створено інсультний блок на 6 ліжок, в якому безкоштовно перебувають пацієнти в гострій фазі гострого порушення мозкового кровообігу, тобто інсульту.
“Ремонт було проведено силами лікарні, спонсори не залучалися. Оснащення, апаратура теж закуплені за кошти лікарні. У відділенні чергує лікар-невропатолог, та цілодобово – пост медичноі сестри. Паціенти, які поступають з підозрою на гострий мозковий інсульт, оглядаються неврологом, в подальшому приймаеться рішення щодо проведення комп’ютерної томографіі, та, відповідно до потреб пацієнта, призначається тромболітична терапія – це препарат Актилізе. Це сучасні тенденції до лікування мозкових ішемічних інсультів, але є чіткі показання та протипоказання для прізначення цього препарата (це все вирішує черговий лікар). Цей препарат є в наявності, лікарня закуповує його за кошти, отримані від НСЗУ, і забезпечує постійну наявність даного лікарського засобу для цілодобового надання медичної допомоги.
Після завершення гострої фази інсульту (як правило, це 5 – 7 днів) пацієнт переводиться у відділення медичної реабілітаціі для лікування наслідків перенесеного інсульту – для відновлення навичок мовлення та інших функцій. Слід зауважити, що інсульти можуть бути і ішемічні, і геморагічні, може бути трансформація з ішемічного в геморагічний, тому до кожного пацієнта здійснюється індивідуальний підхід в залежності від того, що спричинило цей інсульт і яка в нього клінична картина на даний час”, – розповів для Кorabelov.info медичний директор лікарні Сергій Матвієнко.
Читайте також:
Стрес від війни: в Миколаєві зросла кількість інсультів
“З інсультними хворими в нас працює мультидисциплінарна команда, забезпечуючи своєчасне обстеження, консультування. В кишені і завідуючої відділенням, і чергового лікаря є особовий телефон, і його знають у “швидкій”. Якщо вони телефонують, кажучи: “Веземо інсультного хворого”, то все шикується назустріч: включається апарат КТ, щоб не було затримки, працює команда – відбувається огляд хворого спеціалістами. Якщо картина дозволяє – вводиться препарат Актилізе, і хворий перебуває в реанімації, в окремому боксі. Через добу – повторне КТ для контролю…
Влітку 2024 року була перевірка моніторинговою групою від МОЗ і ЦСЗ по лікуванню інсультів, і наша лікарня визнана однією з найкращих по наданню такої медичної допомоги. Зокрема, за показником тромболітичної терапії – це відсоток по введенню препарата Актилізе, який дає людям змогу вижити. Він у нас найбільший в Миколаєві – 17,7%. На сьогодні ми маємо достатній запас Актилізе, – додала директор лікарні Олена Терентьєва.
Вона також розповіла:
“В інсультному блоці створені покращені умови для пацієнтів із інсультами – з необхідною апаратурою, слідкуючою за ними. І хворі на ранньому етапі переводятся в реабілітаційне відділення. Воно розташовано на другому поверсі (на 20 ліжок), де також створені всі умови для реабілітації інсультних хворих – з наявнимі апаратами, фахівцямі, які допомагають відновити мовлення, ходьбу, рухи…
Велика подяка за допомогу з обладнанням в реабілітаційному відділенні підприємствам: МГЗ, “Ніка-Тера”, “Океан”, порт “Ольвія”. І депутати Миколаївської міськради, і міське управління охорони здоров’я – кожен вніс свою лепту у створення цього відділення.
Ми працюємо з НСЗУ, укладено пакет на відповідний вид меддопомоги. Оскільки ми відповідаємо всім вимогам, які висунуті НСЗУ, ми отримуємо від них кошти на лікування пацієнтів.
Зараз ми маємо змогу працювати над відкриттям другої черги відділення реабіліатаційної терапіі ще на 10 – 20 ліжок. У це відділення додатково будуть потрібні фізичні терапевти і арготерапевти. Наразі лікарня також запрошує на роботу в інсультний блок медсестер”.
Керівниця лікарні звернулася і до мешканців: із проханням своєчасно звертатися за допомогою, викликати “швидку” при перших проявах симптомів інсульту.
Основні ознаки інсульту:
- Раптове оніміння кінцівок
Оніміння або слабкість, зазвичай локалізоване з одного боку тіла. Може проявлятися нездатністю підняти руку. - Асиметрія обличчя
Опускання кутика рота, асиметрія обличчя під час усмішки або показуванні зубів, відхилення язика вбік при показуванні язика. - Раптове погіршення зору
Людина може перестати бачити на одне око або зображення в її очах може двоїтися. - Раптове порушення мовлення або нерозуміння мови
Людині важко вимовити будь-які слова, мовлення нечітке, слова сплутані, або їй важко розуміти, що говорять інші. - Раптове порушення координації та рівноваги
Запаморочення, нестійкість ходьби або втрата рівноваги можуть свідчити про інсульт. Людина може почати ходити нерівно або впасти без видимої причини. - Сильний головний біль без видимої причини
Інсульт може викликати раптовий, різкий головний біль, часто описуваний, як «найжахливіший біль в житті». - Сплутаність та втрата свідомості
Дезорієнтація у просторі, сплутаність або втрата свідомості.
Особливо важливо отримати допомогу протягом 4-х годин з моменту виникнення симптомів. Лікування протягом цього часу є найбільш ефективним. Якщо допомога надається в перші години, то великий відсоток пацієнтів повертаються до нормального життя.
На жаль, загалом у Миколаєві тільки п’ята частина хворих доставляється до медзакладів у межах терапевтичного вікна, яке складає максимум 4 години з моменту появи симптомів.
Нагадаємо: наразі медзаклади Миколаєва мають необхідні препарати для лікування інсульту. Пацієнтам вони надаються безоплатно. Наприклад, Актилізе, один флакон якого коштує близько 16,5 тис грн. Головне, аби пацієнти вчасно зверталися за допомогою.
Читайте також:
Все, що пов’язано зі стресом: у Миколаєві фіксується багато інсультів, інфарктів та кардіологічних захворювань