"В нас проєктів розвитку - чи не найбільше по Миколаївщині", - в Олександрівській громаді прагнуть Перемоги і відновлення
"Миру й перемоги нам над ворогом, а далі відновлення піде!", - голова ТГ
До складу Олександрівської селищної територіальної громади у Вознесенському районі Миколаївської області входять вісім населених пунктів: смт Олександрівка, села Актове, Веселий Роздол, Вільний Яр, Воронівка, Зоря, Трикрати, Трикратне. Загальна площа ТГ – близько 300 км². За словами її очільника, до повномасштабного вторгнення російських окупаційних військ в Україну, громада нараховувала більше 10 тисяч мешканців. І вся свідома частина населення, як єдиний згуртований організм, об’єдналася зараз в одному спільному прагненні: перемогти ворога, що прийшов у нашу країну, вигнати клятих загарбників і тоді продовжити розбудовувати свою громаду, щоб людям в ній жилося комфортно і щасливо…
– Приблизно десь 5% наших мешканців виїхали з початку війни, це близько 500 людей, але майже половина з них вже повернулися в свої домівки. Ворожих “прильотів” ні по житловим будинкам, ні по підприємствам у нас, слава Богу, майже не було. Було небагато по відкритій території, зокрема. Тож, більше за все мешканці постраждали саме морально. Але держава підтримує, допомагає. Через районну адміністрацію привозили людям гуманітарку, підключалася й міжнародна організація “Червоний хрест”. Людям допомагають продуктами харчування, дитячим одягом, підгузками тощо.
Місцеві підприємства також завжди допомогали людям. Хоч їм зараз і тяжко дуже, але всі працюють – кожен, як може, наближає нашу спільну перемогу. Підтримуємо і один одного, і вимушених переселенців, які переїхали до нас, і потужно допомагаємо українській армії, – розповів редакції Кorabelov.info голова Олександрівської ТГ Микола Бензар.
Російські війська в своєму прагненні захопити всю Миколаївщину, були в 2022 році вже доволі близько до сел Олександрівської громади, йдучи до Вознесенська. Аби не пропустити ворожу техніку далі, сили оборони прийняли рішення підірвати разом з іншими і Воронівський міст. І тепер, коли окупантів відкинуто на добрячу відстань, в громаді планують його повністю відновити (легковий транспорт може пересуватися мостом, а от вантажівки – поки ні).
“Частково пошкоджений міст в селі Воронівка – там сільська рада готує правові документи (право власності розглядається), тобто це наразі – в перспективах на відновлення”, – розповіла нещодавно виконувачка функцій та повноважень Вознесенської районної військової адміністрації Антоніна Шарата.
– Подали до державних органів документацію (оціночну вартість пошкодженого майна і скільки яких потрібно робіт з відбудови цього мосту). Просто зараз розбираються, чи він на балансі Служби автомобільних доріг. Якщо ні – то будемо брати на свій баланс і будемо готувати проєкт з відновлення, – зазначає сьогодні Микола Бензар.
“Головне для нас – в першу чергу перемоги і миру, а далі відновлення піде. Думаю, що будуть виділятися кошти не тільки на відновлення постраждалих при обстрілах громад. Бо в нас завжди є проєкти розвитку. Мені здається, що в нашої громади проєктів, мабуть, найбільше по всій області. Вже з експертизами. Ті проєкти, що не встигли реалізувати через війну, ми освіжаємо, робимо коректировки, сподіваючись на іхнє фінансування, як тільки з’являться на це кошти.
Ми повинні добудувати спортивний комплекс з сучасним бомбосховищем (ми його і зараз будуємо, не зупиняємося).
Найближчими днями проплачуємо водогін (там в нас 17 км), який зв’яже відрізки для постійного забезпечення нормальною водою Олександрівку, станцію Трикратне і село Трикрати. Водопроводи там в нас є в мережі, але існуючих дев’яти свердловин у літні місяці не вистачає. Тому ми зараз робимо масивний проєкт, хоча він і не дешевий, але в нас першочергове завдання – щоб влітку люди не страждали від нестачі води”, – каже голова Олександрівської громади, що дбає про своїх мешканців.
До речі, самі жителі, з якими нам вдалося поспілкуватися, дуже вдячні своєму очільникові – Миколі Миколайовичу (як вони з повагою його називають), що завжди був поруч, допомагав і підтримував у тяжкі часи.
На території громади є чотири школи і шість дитячих садочків, що зараз вже працюють (з початку війни всі навчальні заклади були зачинені, а з цього року відновили свою роботу в очному форматі, і в кожному є захисне укриття). Тож, дітки навчаються, розвиваються. Працюють (хоча поки й частково) і гуртки в чотирьох Будинках Культури. Виховують в молоді моральний і патріотичний дух
– Дитячі садочки були пошкоджені в Олександрівській і Бузькій громадах, а також в місті Вознесенську. Вони вже відновлені…
Також хочу зазначити, що в нас є ще одна субвенція, вперше в цьому році – це на ремонт укриттів закладів освіти. Олександрівська громада одна з найперших подалась на конкурсний відбір і отримала 22 мільйони коштів із державного бюджету, інвестує також частину своїх (на умовах співфінансування), і зараз ідуть роботи по будівництву взагалі нового укриття в Олександрівському ліцеї (вартість загальна проєкту – майже 37 мільйонів гривень)…
Ми з громадами активно працюємо над поповненням переліку проєктно-кошторисних документацій, для того щоб можна було залучити кошти і донорів, і кошти бюджету, і власні кошти, і тим самим забезпечити безпекову ситуацію і створення безпечних умов для нашого підростаючого покоління…
У нас всі громади і свої кошти вкладають, і працюють із донорами. У різних напрямках: і в плані відновлення, в тому числі інфраструктури, покращення, і в плані створення безпечних умов… В Олександрівській найменше було пошкоджень серед наших громад, що постраждали від російської агресії, але все ж таки були, – розповіла виконувачка повноважень Вознесенської РВА Антоніна Шарата.
Читайте також:
Безпечне середовище: поліцейські офіцери Олександрівської громади провели профілактичний захід для школярів
– Саме зараз повним ходом йде капітальна реконструкція Олександрівського ліцею (найбільшої нашої школи) – в ньому будують сучасне бомбосховище, – не без гордості додає Микола Бензар.
Разом з інфраструктурою люди відновлюють і природу навколо себе. Так, наприклад, 4 грудня 2023 року Олександрівське водосховище збагатилося 900 кілограмами молоді водних біоресурсів – товстолоба та карпа. Це не тільки збільшить рибопродуктивність, але й буде сприяти покращенню якості води, оскільки ці види риб є природними біомеліораторами, збільшення їх кількості буде запобігати цвітінню водойми.
На сайті Олександрівської громади її керівництво тримає тісний контакт з мешканцями, оперативно сповіщаючи їх і про місцеві новини, і про можливості отримати допомогу на відновлення економічної спроможності, зокрема від міжнародних організацій, публікуючи відповідні оголошення. Так, наприклад, Mercy Corps надає підтримку домогосподарствам, що здійснюють сільськогосподарську діяльність, а також підтримує малий та середній бізнес у сфері сільського господарства; Швейцарія допомогала господарствам з виробництва молока, а благодійна організація Worldpartners (Нідерланди) планує в 2024 році продовжити програму з підтримки фермерських господарств.
Прості мешканці громади сповнені віри, що війна скоро закінчиться, і повноцінне життя відновиться. А поки, як можуть, домагають ЗСУ – адже на них уся надія.
Мешканці Олександрівської громади взяли участь у благодійній акції “Смілива гривня”, метою якої був збір коштів на допомогу Збройним Силам України.
В поточному місяці відбувся також благодійний ярмарок “З Олександрівськими вертутами до Перемоги!”
“Вертути розлетілися з неймовірною швидкістю))
Дякуємо нашим найкращим господиням, які напекли смачнющих вертут)))
Спільними зусиллями вдалося зібрати 16720 грн.
Щира подяка всім, хто долучився до цього заходу. Дякуємо кожному за свій внесок для великої справи. Тільки разом – ми сила!”, – сказано в повідомленні на “Фейсбук”- сторінці громади.
Читайте також: