СуспільствоТема дня

Гроші громади йдуть приватному власнику? Що Кім відповів про "Водолій" і готель "Металург"

МГЗ забрали у Дерипаски, а що з "Водолієм": Кім заговорив про міжнародні суди

Цей матеріал також доступний:

Під час завершального брифінгу колишнього начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Віталія Олександровича Кіма журналіст порушив питання про долю соціальних об’єктів, які раніше були пов’язані з Миколаївським глиноземним заводом.

Йшлося про готель “Металург” і спортивно-плавальний комплекс “Водолій” у Корабельному районі Миколаєва. За словами журналіста, близько 20 років тому ці об’єкти були виведені зі структури промислового гіганта та перейшли у приватні руки.

Журналіст також звернув увагу, що після переходу МГЗ у державну власність переважно обговорюються виробничі потужності підприємства, червоний шлам і майбутня приватизація заводу. Водночас питання колишньої соціальної інфраструктури МГЗ фактично залишилося поза увагою.

Під час брифінгу журналіст докладно запитав Віталія Олександровича Кіма, чи можна повернути готель “Металург”, комплекс “Водолій” та інші колишні соціальні об’єкти МГЗ у власність громади Миколаєва.

“Зараз навколо Миколаївського глиноземного заводу точиться дуже багато розмов. Ще 20 років тому розпорошили цей гігант: і готель “Металург”, і спорткомплекс, плавальний басейн “Водолій” якимось чином перейшли у приватні руки. Зараз бенефіціар сидить на Кіпрі, і ніхто цю тему не порушує, тому що зараз шлам, питання виробничих потужностей, а соціалка, яка була виведена 20 років тому, вона ні з чим. І виходить, що зараз той же “Водолій” паразитує на міських грошах Миколаївської громади, тому що отримує величезні гроші за оренду. Чи буде якийсь варіант для того, щоб повернути ці соціальні об’єкти громаді Миколаєва?”

У відповідь Віталій Олександрович Кім заявив, що держава повинна діяти виключно в межах закону. За його словами, навколо цих об’єктів уже відбувалися судові процеси, багато з яких були програні.

“Ми правова держава. Я не можу нести відповідальність за дії керівництва 20 років тому. Тому суди там були, і багато програні. Тому навіть якщо дуже хочеться, але закон каже, що так треба робити. Як це буде далі, я не знаю”.

Після цього журналіст уточнив у Віталія Олександровича Кіма, чи означає така відповідь, що питання повернення “Водолія” та готелю “Металург” уже остаточно закрите.

“Тема вже закрита чи ні?”

Віталій Олександрович Кім відповів, що минулого року питання знову порушували та перевіряли. За його словами, теоретично повернення майна може розглядатися через міжнародні судові інстанції, однак займатися цим повинна держава.

“Ми її лише в тому році ініціювали, перепровіряли. Тобто теоретично можливо через міжнародні суди, але це буде робити виключно держава”.

При цьому Віталій Олександрович Кім не назвав конкретних судових справ, які вже були програні, не уточнив, хто саме виступав сторонами у цих процесах, та не повідомив, чи підготовлені нові позови.

Також під час відповіді не прозвучало, хто зараз юридично володіє готелем “Металург” і комплексом “Водолій”, яким компаніям належать ці об’єкти та чи зберігається їхній зв’язок зі структурами російського олігарха Олега Володимировича Дерипаски або компанії “Русал”.

Сам Миколаївський глиноземний завод уже перейшов у державну власність. У березні 2024 року його корпоративні права були оформлені за Фондом державного майна України після конфіскації активів, пов’язаних із Олегом Володимировичем Дерипаскою.

Однак із відповіді Віталія Олександровича Кіма не випливає, що разом із заводом держава отримала готель “Металург” або комплекс “Водолій”. Навпаки, питання цих об’єктів залишається окремою юридичною історією, яка, за словами посадовця, вже проходила через суди.

Фактично Віталій Олександрович Кім визнав, що теоретична можливість повернення колишньої соціальної інфраструктури МГЗ громаді ще існує. Проте жодного конкретного плану, строків або підтвердження початку міжнародного судового процесу він не навів.

Раніше ми писали:

Читайте новини першими

Связанные статьи

Один комментарий

  1. Ну будували його МГЗ, потім перейшов у підпорядкування РУСал (російський алюміній). Потім цого викупила інша фірма до 2022. Може це МЕТІНВЕСТ. А після 2022 року доля невідома. Він став супер недоглянутим цей обьект і збитковии як Володей так і готель. Коли МГЗ утримувало цого, проводили концерти, фестивалі ці обьекти жили, зараз це просто розповзаеться.
    Там дуже невідомий власник. З БК можна зробити красиво і з Басейн до ладу, зараз він доживає. Але я можу помилятися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button