"Не вірте всьому в інтернеті": Кім пояснив, що відбувається з мігрантами на Миколаївщині
Голова ОВА перевірив дані щодо трудових договорів із мігрантами в області
Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім 9 червня 2026 року прокоментував інформацію, яка поширюється в соцмережах щодо мігрантів, а також закликав жителів області та бізнес активніше користуватися державними програмами підтримки.
У своєму зверненні він наголосив, що нині для людей і підприємств діє понад 60 програм, серед яких компенсації для бізнесу, що зупинив роботу через бойові дії, а також програми навчання і перекваліфікації працівників.
Зокрема, за словами Віталія Кіма, є програма “Точка опори”, яка передбачає компенсацію 17 тисяч гривень підприємствам, що були змушені призупинити діяльність через бойові дії. Також доступні можливості для навчання працівників віком 45+ та підтримка роботодавців, які готують кадри для нових спеціальностей.
Окремо він звернув увагу на тему мігрантів, навколо якої в соцмережах з’являються різні повідомлення. За словами очільника області, статистика по Миколаївщині не підтверджує масштабного впливу трудових мігрантів на демографічну ситуацію.
Віталій Кім пояснив, що перевірив дані щодо трудових договорів із мігрантами в області та закликав не довіряти всьому, що поширюють у мережі.
“Там “мусолять” в інтернеті, що в нас мігранти приїхали. Так ось, взяв статистику: за 2025 рік у нас 15 трудових договорів в області. І з них там ще фіндиректор, заступник з економіки — тобто не просто робітники. З 26-го року й дотепер у нас 21 трудовий договір, у мене в списку є по кожному підприємству, тобто 21 людина. Тому це аж ніяк не вплине на демографічну ситуацію, щонайменше в нашій області. Зростання є, воно в межах помилок, скажімо так. Тому не вірте всьому, що кажуть в інтернеті, все добре”.
Також Віталій Кім нагадав, що роботодавці, підприємства яких належать до оборонно-промислового комплексу та інших пріоритетних галузей економіки, можуть звертатися щодо підготовки кадрів через Державну службу зайнятості: https://dcz.gov.ua/profnavch/navchopk
За консультаціями щодо компенсації частини заробітної плати та ЄСВ у період простою або призупинення дії трудового договору підприємства, які зазнали руйнувань під час воєнного стану після 01.01.2026 року, можуть звертатися до центру зайнятості за місцем провадження діяльності.
Корисну інформацію щодо роботи, навчання та програм підтримки також можна шукати на сайті “Хвильки“.
Нагадаємо, раніше ми писали:
- “Спочатку свої”: українці відповіли петиціями на ідею завезення мігрантів
- “Зумерам” буде важко: Кім розповів, як мігранти можуть змусити всіх працювати
- Lexus за 1,2 мільйона і мінус 650 тисяч готівки: що показала декларація керівника обласного центру зайнятості
- Біженці чи поверненці? Багато українців хочуть виїхати після війни
- Кухар, продавець, водій… У Миколаєві з’явилися вакансії з бронюванням






Вища освіта, керівник комунального та ООО, Вітроенергетика , не потрібен- краще індуса...
Мирослав Дмитрієв Мій син після тяжкого поранення куда піде? Він закінчив 2 вищих освіти.Голова є а ноги на милицях такі не потрібні ні в ВР,ніде.Краще чужих привезти,забезпечувати,платити. За що і за кого мій син і такі ,як Він втратив здоровя щоб їх мимо проходили,подумати як кидають на обочину,коли вони кожний клапоть землі проливали кров'ю.щоб ворога знешкодити.
Потужніше вже складно уявити! Оце лідор! Оце гетьман!
" демографічну ситуацію," скоро прочувствуем в роддомах
А кому вірить ? Тобі ???
Ця статистика вказує лише на те ,що 21 працює легально,а інші- ні. І якщо вони не працюють-то яка мета прибуття в Україну і за який кошт проживають?
гадюкіне пояснення закінчеться бідою ....
Мы уже Киму не верим, где делся наш герой Марченко?
Люси Полищук херой погиб под тяжестью наворованного на войне. Придавило колобка
Свідомий Мешканець Громади Вместе воровали?
Яна СурженкоMedia: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=122155261814988776&set=p.122155261814988776&type=3
Свідомий Мешканець Громади ти забув таблетку прийняти? Зовсім хворе! Якщо б не Марченко, SOSав би ти зараз путіну!
Lana Vynohradova сосут бабы. Их дырки как раз для этого. А тебе, в твоем возрасте пора башкой думать а не 3,14здой
Люся да успокойтесь вы со своим Марченко ! Твой герой , как и залужный давно комиссован и отдыхает где нибудь за границей ! Чего люди такие у нас глупые и наивные ! Ким уже был для вас героем , блять смотрю , какой он сейчас герой !
Люси Полищук под следствием.
Люси Полищук какую должность занимал Марченко? Откуда выгнали врага? ведь город не был оккупирован. А защищали наш город ВСУ ,Тероборона,нац.гвардия. Так что это вас не было в Николаеве, если вы не знаете кто защищал город. Марчинку только 48 лет ,а военнообязанные у нас до 60- ти лет.почему же он уволился? И каким образом не прошёл ВВК?А?
Роман Перцов ти ботяра канчена з 1 дмугом і пу тою сторінкою.
Роман Перцов Да, вы плохо знаете историю наступления на Николаев, значит вы не местный, когда рашисты наступали то с города сбежали все службы, даже мэр хотел нас бросить, а Марченко с Кимом его остановили и решили ещё побороться потому что все люди вышли с ружьями и коктелями Молотова выгонять рашистов, а Нацгвардия защищала с другой стороны города.
Каким подразделением командовал Марченко чтобы удерживать врага ? Вы можете наконец ответить мне на простой вопрос ? Врага невозможно остановить с охотничьими оружием. Город со всех направлений обороняло ВСУ, Тер. Оборона,Нац. Гвардия. Вы когда пишете хоть немного думайте что вы пишите, и не смешите людей что охотники с ружьями шли на танки
Брехня
Хай засуне свою статистику собі в жопу
Нам не можна вірити у все що вам не вигідно...брехня усюди..
Гандон ссука кончений
Александр Николаевич тебе уноднаГ. С какой «заграницы» коменты строчишь чудик
Так ніхто ж і не говорить що вони відразу припруця сюди всім своїм стадом, отак і будуть перебиратись по 20,10,15 чоловік поки не переселяться усі, і буде Миколаїв і область потім з часом якимось окремим плям юмба тумба. А так да, звичайно не треба вірити, доти доки ми на своїй землі будемо у іммігрантів в гостях.Media: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=122126488857242514&set=p.122126488857242514&type=3
Цей бурятик знову щось там пояснив 🤣
Сука
ТЦК теж кажуть "не вірте тиктокам" 🤣
він сказав не вірте і всі люди йому повірили. ...кожен має свою голову на плечах і не треба вказувати людям !
Нам і Кімушки підара хватає( 1-емігрант з Кореї а скільки лайна сука притягнув?)
Мразюка
Тетяна Тетяна Нажаль, кількість вищіх освіт ще не гарантує наявність розуму. А розуміти потрібно лише одне - державі начхати на людей, люди для неї то витратний матеріал, який потрібен одноразово, але до багатьох це доходить вже запізно.
Свідомий Мешканець Громади Что за бред? Он спас Николаев и Одессу, ненадо нашего героя обливать грязью , он спас наши жизни от этих конченных бурятов.
Роман Перцов Потому что Ким его славу забрал себе?
Наталья Воложанина ну заичайно ж за ваш, ви ж ім платите, цим не снуючим мільйонам мігрантів.
Elena Zalishchuk ви б бухать заканчували.
Світлана Євецька По собі рівняєш? Чи а би що ляпнути, що до чого? А, я забула у вас усі хто пише правду всі як не рашисти то бухають. Я не ображаюсь на таких як ви, бо то не невиліковно, і мене цим не уколиш та що сильно не переймайся.
Світлана Євецька А у таких як ви то всі хто говорить правду, як не бухають то рашисти. Правда ще нікому не подобалась. То мене цим не уколиш, та я і не ображаюсь на таких людей бо то вже невиліковно.
Это вырусь и выбл
Ким... Ти Мало того..що Косооке..та ще й Косомозге....
Він сказав!!, бачила вже таких чоловіків у себе на роботі атб Миколаєва, питання до Кима, а де працювати у Миколаєві будуть???!!, якщо заводи, підприємства закриті, чоловіків позагребали вилами на бойнюMedia: https://scontent-fra3-2.xx.fbcdn.net/v/t39.1997-6/17351439_2041012116126262_5791300611634888704_n.png?_nc_cat=1&ccb=1-7&_nc_sid=23dd7b&_nc_ohc=6Y4GLvAN6TQQ7kNvwE7NOS4&_nc_oc=AdqgIjwkkzZp9rRduW81XZnM-n6AB7qL0kHTN8x2PyH3995Zk2QCPr0TgrqVsV8CfCPUM2BksSQNa8U4w3AtAYYP&_nc_zt=26&_nc_ht=scontent-fra3-2.xx&edm=AOerShkEAAAA&_nc_gid=QQhmwBW07dt5zCmrxznJUQ&_nc_tpa=Q5bMBQFWCOkgoUEI-iUJEhNGoBOQRzy-m5-icxB7WpQ3AFlHbRKnM5vJr5aq12qfOBlt8Tg3utK8xmGWTw&oh=00_Af-XhJsbn_dm-vkjrwIZFmGM_NzjuxmNjCwk3020CxTS6w&oe=6A2F1563
Люси Полищук а кто такой Марченко? И почему он не на войне. А закосил и уволился.
Вірити хабадникам-вбивцями України, мародерам на крові- не вірити власним очам!
Ира Ира а що тъ бачъш власнъмъ очима свою роботу и дом
Роман Перцов Если вы не знаете кто такой Марченко то вы не жили и не живёте в Николаеве, если бы не он то нас бы уже не было бы в живых.
Люси Полищук Люся это ты не жила и не живёшь в Николаеве потому что не ответила на вопрос кто такой Марченко,и почему он не воюет?.
Это такая жн брехливая тварь, как и потужный
Роман Перцов Я живу в Николаеве и пережила это наступление рашистов на город в начале войны, мэр хотел сбежать, а Марченко и наши жители города вместе выгнали рашистов, если вы не знаете то не надо трындеть, Марченко своё уже отвоевал и он наш герой.
Уйобок кончений
Люси Полищук Роман пецов Бот з 1 друго і пустою сторікою.
Пргнали на плантації вирощцвать цибулю і інш овочі ???? Та бидлота напрацюе ..........
Чёрт брехливый.
САМЕ ТОБІ,І ТАКИМ ЯК ТИ НЕ ТРЕБА ВІРИТИ
+6 это чисто Ким открыл
Головний мігрант це він сам, треба цю погань, гнати восвоясі
Наталья Воложанина воруют. 😄
Кіму довіряти ,себе не поважати, задовбав своєю.брехнею!
Люси Полищук Люси , Марченко военный . Куда послали , туда и пошел . Насколько известно Марчелло уже год как ушёл в отставку по состоянию здоровья . Об этом писали все кому не лень . Где вы были ?
Роман Перцов С Николаевской области выгнали врага если вы до сих пор этого не знали, теперь понятно что вы не с Николаева , наверное и не знаетете кто такой Марченко.
Татьяна Свинцицкая После того что он пережил то он мог уйти по состоянию здоровья с сердцем, он очень долго ещё защищал Николаевскую область когда рашисты пытались опять зайти через Чернобаевку.
Люси Полищук правильно с Николаевской обл. выгнали,и заслуга в этом ВСУ,Тер.оборона и Нац. Гвардия. Причём здесь Марченко? Он не командовал этими подразделениями
Віта Божок Витя ! ты как мужик может ты ответишь мне каким подразделением командовал Марченко ? Только сопли не жуй ,а раскажы ВСУ,Тер. Обороной или Нац. Гвардией
КИМ НЕДОРАЗУМЕНИЕ...ГОСПОДИ.....ДЕ НАБРАЛИ ЦИХ ПОКИДЬКИВ
Роман Перцов Он был со стороны Херсона под Николаевом , ему помогали обычные охотники с ружьями, а не военные и рашисты просто чудом не зашли в город, на даче возле дороги валялись вещи рашистов которые прятались на дачах, а потом их нашли когда прочесывали.
Брехливый шарик.
Так я к так не верю когда в интернете читаю чем Ким бредит.
Люси Полищук то есть он командовал охотниками? Я вас правильно понял? И город наш защитили не ВСУ,не Тер. Оборона, не Нац. Гвардия а охотники с ружьями против танков и ,ракет. У вас мозги вообще есть хоть немного?
Воду ви вже скільки разів обіцяли.і кажете не вірте
А что, есть ещё те кто верит этому деятелю?
Грыгорий Гуз 🖕🖕🖕🖕🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🏳️🌈🏳️🌈🏳️🌈навіть ім'я за себе про тебе говорить
Чисто зашёл клиенты почитать
Роман Макарук Хуєсос Кімушки - підари
Пидарок Николаевский,какого со своих видео убирашь коментарии, чмо ты ускоглазое,война закончится- беги пидар - куда собирался!
Грыгорий Гуз Хуесос у твоих родителей сын 🖕🖕🖕🖕🖕
Роман Макарук сусід по під'їзду боневтіка,йди НХ разом зі своїм...,ну ти зрозумів🤮🖕🏼👎🐏🐏🐏🐏🐏
Корейці будуть рулити в миколаєві бо українці знають друг друга а ці тихенько нас прибирають
Зїдають
Треба сплачувати сь відстоювати своє місто свої обичаї бо буде пізно
Собакоед ебаный
Грыгорий Гуз сам емігрант з зал... Кім родився в Україні, і батько етнічний кореєць,, а ти поц.
Роман Макарук Макарук Сучьонок я тебе на ноль помножу кнопка ти Голобородьківська. Макарух чому не Ярмак чому не Чернишов сука ти дешева скажи паляниця - кацапня їбучячя сепар
голобородьківський переобутий - пітух
Роман Макарук Пітушок де вивіску дів 🤮🤮🤮🖕🤡
Роман Макарук Я твій рот топтав 😉
Грыгорий Гуз Ти можеш відтоптати свою сраку сівши на пляшку🇷🇺🇷🇺🇷🇺🇷🇺🏳️🌈🏳️🌈🏳️🌈🏳️🌈🖕🖕🖕🖕
Ви потихеньку напхаїте їх сюди ,скільки вам треба,вам вірити собі дорожче стане
Ш@йк@