Книжка замість тюрми: студенту за схему з виїздом за кордон призначили незвичне покарання
Юрист-першокурсник хотів оплатити навчання грошима за переправлення чоловіка через кордон
Яворівський районний суд Львівської області виніс вирок студенту, який пообіцяв допомогти військовозобов’язаному чоловіку виїхати за кордон за 5900 доларів США. Про це 14 травня 2026 року повідомило видання Zaxid.net.
Як вказано в матеріалах справи, обвинувачений навчався на першому курсі Національного університету “Одеська юридична академія”. У вересні 2025 року він запропонував знайомому допомогти з виїздом за межі України. Чоловік, якому студент обіцяв допомогу, був військовозобов’язаним і не мав законних підстав для перетину кордону. Попри це першокурсник запевнив, що зможе посприяти виготовленню необхідних документів і супроводити його через пункт пропуску. За таку “послугу” він вимагав 5900 доларів США.
У суді студент визнав свою провину. Він пояснив, що хотів заробити гроші, щоб оплатити навчання. За його словами, влітку 2025 року йому зателефонував невідомий чоловік і сказав, що номер нібито отримав від когось із міської ради. Той запитав, чи знає студент, як виїхати за кордон. Після цього хлопець знайшов в інтернеті фірму, яка нібито виготовляє фіктивні документи, і домовився про передачу документів на заправці біля Львова. Коли він отримав гроші за свої послуги, його затримали співробітники СБУ.
Суд врахував, що на момент вчинення злочину студент був неповнолітнім і раніше не притягувався до кримінальної відповідальності. Також суд взяв до уваги його складну сімейну ситуацію: хлопець є переселенцем і позбавлений батьківської опіки. Окремо у справі зазначено, що обвинувачений має шкільні нагороди та подяку від бригади тероборони за сприяння війську.
З огляду на ці обставини суд звільнив його від фактичного відбування покарання. Водночас суддя Ірина Карпин зобов’язала студента прочитати книгу Віоліни Ситнік “Маски чужих ролей”. За даними Zaxid.net, суд вважає, що цей твір має допомогти хлопцю усвідомити наслідки негативних ролей, зрозуміти себе та знайти власний шлях, щоб не вчиняти правопорушень у майбутньому.
Вирок Яворівського районного суду Львівської області ще можна оскаржити в апеляційному порядку.
Нагадаємо, раніше ми писали:
- “Евакуація” по-українськи: за 15 тисяч доларів обіцяли сховати від служби
- Пірнають під воду з акваскутерами: Дністер став новим маршрутом втечі через кордон
- Законопроєкт для ухилянтів: за незаконний виїзд – штраф до 170 000 або до трьох років за гратами
- У рингу – спорт, у житті – схема: боксерський функціонер організовував виїзди ухилянтів
- Газова труба, багажники та фейкові довідки: СБУ накрила 8 організаторів “ухилянтських схем”





