Миколаївські фігуранти справи про 27 мільйонів знову у центрі «відновлення»: тепер у Барселоні
Посадовці вивчають відновлення міст у Барселоні, попри кримінальне минуле — обговорюють кластери та енергоефективність
Заступник Миколаївського міського голови та голова робочої групи з відновлення Сергій Коренєв разом із першим заступником директора департаменту ЖКГ Ігорем Набатовим взяли участь у міжнародному воркшопі в Барселоні, де обговорювали практики урбаністики, реконструкції житла та кластерного методу відновлення міст.
Про це С. Коренєв повідомив на своїй сторінці у Facebook.
Участь миколаївської делегації у воркшопі стала можливою в межах проєкту HOPE, за запрошенням Світового банку та Міністерства розвитку громад та територій України.
За словами Сергія Коренєва, у Миколаєві вже сформовано 21 кластер, до яких входить 54 багатоквартирні будинки, що постраждали від обстрілів. Це найбільша кількість кластерів серед усіх міст-учасників проєкту.
Сергій Коренєв акцентував увагу на важливості міжнародного досвіду:
— Ми наполегливо працювали над формуванням цих кластерів — від просторового аналізу до оцінки пошкоджень. І тепер, на етапі практичної реалізації, нам важливо мати якісний міжнародний досвід, який дасть змогу робити відновлення не фрагментарним, а комплексним: із благоустроєм дворів, енергоефективними рішеннями, облаштуванням дитячих майданчиків та інфраструктури. Барселона — приклад того, як сучасне місто може відновлюватися системно, розумно й орієнтовано на потреби громади. Саме такий підхід ми прагнемо реалізувати в Миколаєві, — написав посадовець.
Утім, варто нагадати, що С. Коренєв є фігурантом у кримінальному провадженні щодо розкрадання коштів на реконструкції Соборної площі. У липні 2024 року мер Миколаєва Олександр Сєнкевич публічно визнав, що міжнародні партнери, які працюють із містом, обізнані про цей факт.
У сфері ЖКГ Миколаєва також триває інше розслідування — щодо привласнення бюджетних коштів на КП «Госпрозрахункова дільниця механізації будівництва». Фігурантом у справі є Сергій Бездольний, якому інкримінують порушення ч. 4 ст. 191 КК України (привласнення майна в особливо великих розмірах). Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі.
Нагадаємо, 10 серпня 2021 року НАБУ затримало віцемера Сергія Коренєва та заступника директора ДЖКГ у справі про так звану Сіру площу.
Вищий антикорупційний суд тоді обрав запобіжний захід для С. Коренєва у вигляді тримання під вартою до 8 жовтня 2021 року. Вийти на волю він міг під заставу 3 млн 518 тис. 500 гривень.
Олександр Брижатий, перший заступник директора ДЖКГ Миколаєва, також отримав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі понад 950 тис. грн.
У підсумку, заставу у розмірі 4,5 млн грн за Сергія Коренєва та Олександра Брижатого, підозрюваних у розкраданні 27 мільйонів гривень, внесли їхні адвокатські компанії.
Нагадаємо, ми писали: