Суспільство

Середня зарплата чиновників перевищила 50 тисяч грн, — Мінфін

Зарплата включає грошові допомоги до відпусток і матеріальну допомогу

Цей материал також доступний

Міністерство фінансів продовжує політику прозорості та відкритості бюджетних витрат, зокрема щодо витрат на оплату праці в державних органах.

За інформацією Міністерства фінансів України, з початку року в Україні запроваджена нова система оплати праці, що базується на грейдовій класифікації посад. Ця система має на меті підвищити передбачуваність та прозорість заробітної плати працівників державних органів.

Міністерство фінансів регулярно оприлюднює дані про фактично нараховані заробітні плати працівників державних органів, місцевих держадміністрацій та органів судової влади. На основі отриманих даних від розпорядників бюджетних коштів за квітень і травень 2024 року було оновлено аналітичний інструмент (“дашборд”) з оплати праці та чисельності працівників.

До структури заробітної плати за зазначені місяці вже включено грошові допомоги до відпусток та матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Це впливає на збільшення рівня заробітної плати окремих працівників та загалом по всьому органу.

Заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев прокоментував:

“Наразі Україна на шляху інтеграції до Європейського Союзу. Тому важливим є приведення системи державного управління у відповідність до принципів ЄС і кращих міжнародних практик у цій сфері. Зокрема, це стосується передбачуваності та прозорості системи оплати праці державних службовців. З огляду на це, Міністерство фінансів продовжує щомісяця публікувати детальну інформацію щодо видатків на оплату праці в державному секторі”.

Ознайомитися з детальною інформацією щодо оплати праці в державних органах, місцевих держадміністраціях та органах судової влади у 2024 році можна за посиланням або на “дашборді”.

Згідно з даними пресслужби, середня нарахована зарплата у травні склала 50,9 тисячі гривень, що на 32% більше порівняно з січнем 2024 року (38,6 тисячі гривень).

Олата праці працівників державних органів

Лідером за рівнем заробітних плат є Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), де середньо працівники отримують 89,7 тисячі гривень.

На другому місці знаходиться Антимонопольний комітет з середньою зарплатою 88,3 тисячі гривень. Секретаріат Національної тристоронньої соціально-економічної ради виплачує 72,4 тисячі гривень.

Олата праці працівників державних органів

Лідерами за оплатами праці працівників місцевих державних адміністрацій є Херсонська, Донецька, Закарпатська, Луганська та Сумська обласні державні адміністрації. У цьому показнику Миколаївська обласна державна адміністрація майже на останньому місці.

Оплата праці працівникам місцевих державних адміністрацій

У Миколаївській обласній державній адміністрації відношення окладу до загальної виплати становить 63,1%, що робить її лідером в цьому показнику. На другому місці знаходиться Херсонська адміністрація з показником 62,1%.

За цим можна побачити, як зростає середній розмір нарахування зарплати з січня до травня.

Середній розмір нарахування зарплати

Читайте новини першими

Связанные статьи

Один комментарий

  1. Да и пенсия средняя уверен не маленькая по стране , потому что ее высокой сделают в целом такие вот чиновники расплодившиеся , прокуроры , судьи и остальные коррупционеры

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button