Суспільство

Заступник мєра Миколаєва поділився досвідом на антикорупційній конференції в Європі

Оцінка корупційних ризиків — це процес виявлення та зменшення можливих корупційних загроз

Цей материал також доступний

Перший заступник міського голови Віталій Луков був присутній на найбільшому у світі незалежному глобальному форумі з протидії корупції — Міжнародній антикорупційній конференції (IACC). Він поділився деталями антикорупційних заходів, які застосовує і планує впровадити у Миколаєві:

“Ключ до успішних партнерств та як результат успішного відновлення ми бачимо в доброчесності. У 2022 році Миколаїв став партнером Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу, провідної антикорупційної програми в Україні, що фінансується ЄС та впроваджується Міністерством закордонних справ Данії, в рамках проекту Міста Доброчесності”.

Він також підкреслив, що з 2022 року у Миколаєві вже запущено декілька успішних ініціатив з доброчесного управління.

Миколаївська міська рада повідомила про впровадження нового модуля Геоінформаційної системи (ГІС), призначеного для фіксації пошкодженого або зруйнованого майна. За даними на кінець 2022 року, загальна оцінка завданих збитків складає близько 852 млн євро, що стосується понад 4000 пошкоджених об’єктів. Завдяки цьому процесу, місто наразі веде власний Реєстр пошкоджень та збитків у геоінформаційній системі, і триває верифікація даних. Це має особливе значення під час реалізації програм, які передбачають виплати компенсацій, зокрема у рамках програми Є-Відновлення та інших подібних ініціатив у майбутньому.

Оцінка доброчесності комунальних підприємств — це комплексний аналіз дев’яти сфер, включаючи стратегічне управління, надання послуг, фінансову діяльність, комплаєнс, закупівлі, корпоративне управління та інші, який формує основу для розробки Плану мінімізації ризиків та трансформації підприємства. Наприклад, для КП «Миколаївводоканал» такий аналіз вже проведено, і в найближчому майбутньому планується впровадження Наглядової ради та інших елементів корпоративного управління. Основна мета цих заходів — перетворити підприємство на прозоре та ефективне.

Активно впроваджується внутрішній аудит, спрямований не лише на забезпечення прозорості процесів, але й на підвищення їх ефективності.

Оцінка корупційних ризиків — це процес виявлення та зменшення можливих корупційних загроз у ключових сферах діяльності органів місцевого самоврядування. Серед них особлива увага приділяється таким напрямкам, як містобудування, земельні відносини, управління нерухомим комунальним майном, публічні закупівлі та соціально-економічна інфраструктура.

Віталій Луков підкреслив, що інші міста можуть використовувати досвід Миколаєва, зокрема у сфері моніторингу гуманітарної допомоги. Миколаїв є першим містом в Україні, яке розробило та запустило подібний веб-сайт.

“Головна мета Миколаєва – стати взірцевим містом доброчесного відновлення. Завдяки ЗСУ зараз ми маємо змогу робити домашнє завдання: змінювати процеси, пілотувати практики, які далі зможуть застосовувати в себе інші прифронтові та деокуповані міста. Через доброчесність ми здатні забезпечити ефективне використання ресурсів, зміцнювати довіру з мешканцями та донорами та партнерами, і як наслідок залучати більше допомоги, що прискорить відновлення міста”, – додав Віталій Луков.

Міжнародна антикорупційна конференція

Читайте новини першими

Связанные статьи

4 комментариев

  1. Думаю, что иностранцы недолго будут верить пустому трепу мелких жуликов. История с передачей денег на восстановление с такими "талантливыми управленцами" вряд ли продлится долго.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button