ПолітикаСуспільство

Після масового обурення закон про військову поліцію відкликали

За таке рішення проголосували 278 народних депутатів

Цей материал також доступний

5 червня 2024 року, народний депутат Ярослав Железняк оголосив, що парламент зняв з розгляду  тижня #6569-д та 6570-д проектів Законів про Військову поліцію. За таке рішення проголосували 278 народних депутатів.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що законопроєкт було знято після обговорення на погоджувальній раді, на якій депутати висловили бажання отримати більш повну картину щодо військової юстиції.

“Не починати з військової поліції, потрібна загальна логіка: військова поліція займається цими питаннями, військова прокуратура веде злочини щодо таких суб’єктів, військові суди займаються таким-то. Коли буде загальна картина, можна буде почергово приймати відповідні законодавчі акти. Сьогодні це було реалізовано в залі – депутати майже одноголосно зняли це питання з порядку денного. Думаю, що найближчим часом, коли комітет спроможеться показати загальну картину, ці законопроєкти можуть бути внесені в зал”, – сказав він.

У кінці травня Комітет Верховної Ради з правоохоронної діяльності рекомендував прийняти законопроєкт №6569-д про Військову поліцію та супровідний законопроєкт №6570-д, який включав зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу та Кримінального процесуального кодексу.

“Судово-юридична газета” вказує, що у законопроєктах запропоновано дати Військовій поліції право під час проведення заходів щодо затримання осіб, яких підозрюють у злочині, а також у ситуаціях, що становлять загрозу життю і здоров’ю людей, повноваження тимчасово обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів на певних ділянках вулиць та доріг, а також здійснювати зупинку та перевірку транспортних засобів для цієї мети, перевіряти у водіїв документи, що підтверджують їх право на керування.

Крім цього, передбачалося, що у невідкладних ситуаціях, пов’язаних із порятунком людських життів та майна або з безпосереднім переслідуванням підозрюваних у злочинах осіб, Військова поліція, у випадках та на підставах, визначених законом, може здійснювати відвідування житла або іншого приватного майна особи з негайним повідомленням органу досудового розслідування та прокуратури.

Законопроєкти визначали, що Військова поліція отримає повноваження проводити оперативно-розшукові операції та буде складати до 1,5% від загальної чисельності Збройних Сил України. У законопроєкті вказано, що Військова поліція формується з військовослужбовців, які вступають на військову службу як за контрактом, так і за призовом.

Територіальні зони діяльності органів управління Військової поліції за поданням начальника Військової поліції має визначати міністр оборони України, а під час дії правового режиму воєнного чи надзвичайного стану – Головнокомандувач ЗСУ.

Президент України має право призначати та звільняти начальника Військової поліції за рекомендацією міністра оборони України в мирний час, а в разі введення правового режиму воєнного стану – за рекомендацією Головнокомандувача Збройних Сил України.

Читайте також: Нові правила мобілізації: військова поліція отримує право на доступ до житла

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button