Суспільство

Висока недовіра: багато миколаївців вважають, що місто «рухається не туди»

Загалом було опитано 16,800 громадян віком від 18 років і старше

Цей материал також доступний

Половина мешканців Миколаєва переконана, що місто розвивається в правильному напрямку, водночас інша половина стверджує протилежне. Ці висновки випливають із результатів опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» за замовлення Міжнародного республіканського інституту (IRI) у квітні-травні 2024 року.

Наразі, 41% мешканців Миколаєва відчувають, що місто розвивається належним чином, тоді як для 43% його розвиток вважається невірним. Ще 16% зазначають, що важко визначитися. Порівняно з попереднім роком, спостерігається зниження на 3% серед тих, хто сприймає ситуацію позитивно. В 2023 році 44% жителів вважали, що речі в Миколаєві йдуть добре, 44% – у неправильному напрямку, а 12% коливалися у відповіді.

Загалом, 68% мешканців Миколаєва сподіваються на позитивне майбутнє України, вважаючи його обнадійливим. 23% відчувають, що майбутнє скоріше безнадійне, тоді як 9% зазначають, що важко визначити.

Діяльність Миколаївської міськради має підтримку 35% мешканців міста, з них 5% вважають її цілком схвальною, а 30% – скоріше схвальною. Проте 46% виявили незадоволення, з яких 27% виражають скоріше негативне ставлення, а 19% – зовсім не схвалюють. 19% не змогли визначитися щодо своєї думки.

Приблизно такі ж оцінки отримав і міський голова Олександр Сєнкевич: 36% тих, хто схвалює, проти 49% тих, хто не схвалює його діяльність.

Краща ситуація у Миколаївської ОВА, яка за рівнем схвалення опинилася на другому місці в Україні після Сум. Діяльність підлеглих Кіма схвалюють 48% та 32% не схвалюють.

Опитування було проведено Соціологічною групою “Рейтинг” за замовленням Центру аналізу та соціологічних досліджень Міжнародного республіканського інституту. Дослідження охопило 21 місто України, включаючи Київ та всі обласні центри, де безпекова ситуація дозволяла проведення опитування. Тривалість дослідження: з 13 квітня по 14 травня 2024 року. Методологія включала проведення face-to-face інтерв’ю на дому у респондентів. Загалом було опитано 16,800 громадян віком від 18 років і старше.

Отримані дані у кожному місті були зважені з урахуванням статі та віку респондентів, використовуючи національні статистичні дані станом на 1 січня 2022 року. Статистична похибка для кожного міста не перевищує ±3,5%. У середньому досяжність респондентів склала 49%. Фінансову підтримку для проведення опитування надавало Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button