Суспільство

Слідчі, родини та військові: Разом у пошуках істини

У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами полонених і зниклих безвісти військовослужбовців

Цей материал також доступний

‼️ У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами полонених і зниклих безвісти військовослужбовців 115-ої окремої механізованої бригади та 225-го окремого штурмового батальйону, що у складі Сухопутних військ ЗСУ.

Із учасниками зустрічі спілкувалися представники Коордштабу, Центрального управління ЦВС Генерального штабу ЗСУ та Головного слідчого управління Нацполіції.

➡️ Обговорювали питання репатріації тіл полеглих Захисників із прифронтових та тимчасово окупованих територій, вивчення та систематизації локацій, з яких імовірно зникли безвісти наші Воїни; ДНК-експертизу як ключовий доказ у процесі ідентифікації – на противагу наявності документів, жетонів та інших матеріальних свідчень, які можуть опинитися біля тіла випадково або свідомо підкинуті ворогами.

Представник Коордштабу зазначив:

“Процес репатріації тіл є надзвичайно складним і часто пов’язаний з великими труднощами через бойові дії та окупацію. ДНК-експертиза є найбільш надійним способом ідентифікації, адже ворог може підкинути фальшиві документи чи жетони.”

☝️ Окремо йшлося про покращення взаємодії слідчих Нацполіції з рідними зниклих безвісти та командуванням військової частини, пришвидшення термінів документообігу та уникання непорозумінь, які іноді виникають через об’єктивні та суб’єктивні причини.

Один із учасників зустрічі підкреслив:

“Важливо забезпечити ефективну комунікацію між родинами, слідчими та командуванням, щоб уникнути затримок у пошуку інформації та уникнення бюрократичних перешкод.”

Також спікери висвітлили перебіг подальшого перемовного процесу з ворожою стороною та відповіли на низку поточних запитань присутніх та тих, хто долучився онлайн.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button