Суспільство

Шахраї в Миколаєві виманюють гроші через месенджери!

Поліція Миколаєва та області попереджає мешканців про нову шахрайську схему, яка набирає обертів.

Про це повідомляє прес-служба поліції.

Зловмисники надсилають у популярних месенджерах повідомлення із пропозиціями легкого заробітку. Схема полягає в нібито просуванні товарів на відомому маркетплейсі шляхом їх купівлі та подальшого продажу на вже підконтрольному аферистам сайті.

Люди, які погодилися на таку роботу, отримували завдання від аферистів, за виконання яких зловмисники обіцяли платити гроші. На перших етапах для подальшого залучення до схеми громадяни справді могли отримувати невеликі виплати на свої банківські картки. Але для продовження роботи шахраї вимагали зареєструватись на підконтрольному зловмисникам сайті та виробляти купівлю-продаж товарів за інструкціями “менеджерів”.

Для купівлі товару потерпілі мали поповнювати свій баланс в особистому кабінеті, перераховуючи власні кошти на зазначені аферистами банківські картки фізичних осіб. Для виведення коштів зловмисники зажадали від громадян повторних перерахувань на підконтрольні банківські картки. Такий алгоритм продовжувався, поки жертви не розуміли, що мають справу з аферистами.

“Навіть якщо ви вже обізнані з такою «схемою», не слід намагатися отримати гроші від зловмисників навіть на перших етапах – будь-яке спілкування з ними це ризик втратити свої заощадження. Також звертаємо увагу на небезпеку переходу за сумнівними посиланнями та запровадження на таких ресурсах своїх персональних та банківських даних. Зловмисники, які отримують ці дані, можуть використовувати їх для викрадення коштів із ваших рахунків”, – йдеться у повідомленні.

У випадку, якщо ви стали жертвою інтернет-шахрайства, слід негайно повідомити про це кіберполіцію.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button