Суспільство

Нацрада закликає уникати образливої лексики: "чмоні", "орки", "русня" – під забороною

"Такі слова можуть призвести до загострення військових дій"

Цей материал також доступний

Національна рада України з телебачення та радіомовлення звернулася до журналістів та медіа з рекомендацією не використовувати слова на кшталт “чмоні”, “орки” та “русня” щодо представників російської армії.

Пряма мова Нацради:

“Такі рекомендації містяться в “Пропозиціях до критеріїв віднесення інформації до ненависті, що розпалює ворожнечу, жорстокість до окремих осіб або груп осіб”, опублікованих 14 травня.”

У документі під пунктом 12 зазначено, що навіть в умовах воєнного стану важливо дотримуватись етичних та журналістських стандартів. Поширення образливих висловлювань та негідної номінації до будь-якої соціальної групи людей, включаючи військовослужбовців Збройних Сил Російської Федерації чи представників окупаційної військової та/або політичної адміністрації, не є виправданим кроком.

Нацрада також підкреслює:

“Такі слова можуть призвести до загострення військових дій та створення додаткової напруги у суспільстві”.

Використання такої лексики не сприяє об’єктивному та відкритому інформуванню громадськості і може погіршити сприйняття медіа як надійного джерела інформації. Висловлювання, спрямовані на знецінення ворога, мають на меті “демонізувати” супротивника і часто агресивні та неетичні.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Один комментарий

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button