Пригоди

Ціни на пальне в Росії злетіли через удари українських дронів

Українські безпілотники паралізували 14% нафтопереробних потужностей Росії

Цей материал також доступний

Українські удари дронів по енергетичній інфраструктурі Росії раніше цього року вивели з ладу 14% нафтопереробних потужностей країни та підвищили внутрішні ціни на пальне, але мали мінімальний вплив на виробництво електроенергії. Про це повідомляє Розвідувальне управління Пентагону, –  пише Bloomberg.

Зростання цін на пальне та зупинка експорту

Втрати частини російських нафтопереробних потужностей призвели до зростання внутрішніх цін на 20-30% до середини березня та спровокували зупинку експорту, щоб зосередитися на внутрішньому попиті, йдеться в оцінці Агентства оборонної розвідки, яке підсумоване у звіті, опублікованому інспектором США з нагляду за допомогою Україні.

Заходи для пом’якшення наслідків

У доповіді зазначається:

«Щоб пом’якшити вплив цих ударів, Росія заборонила експорт бензину на шість місяців, починаючи з березня, почала імпортувати нафтопродукти з Білорусі, планувала імпортувати з Казахстану та надала пріоритет відвантаженню нафтопродуктів російськими залізницями».

Україна, яка залежить від військової та економічної допомоги, що очолюється США, стає все більш агресивною у завдаванні ударів по об’єктах на російській території. Хоча атаки на нафтопереробні заводи спрямовані на виснаження палива та експортних доходів для армії Путіна, США критикують їх як такі, що створюють ризик для світових цін на нафту.

Удари по енергетичним об’єктам та Чорноморському флоту

Атаки на енергетичні об’єкти «призвели до незначних перебоїв в електропостачанні російських військових і цивільного населення», оскільки «Росія має високий рівень генерації — третій у світі — і високий ступінь резервування в своїй мережі».

У п’ятницю, нафтопереробний завод Туапсе ПАТ «Роснефть» на Чорному морі став об’єктом однієї з найбільших атак дронів України в Росії. Завод, який експортує дизельне паливо та мазут, був поза ладу три місяці після нападу в кінці січня і відновив роботу лише нещодавно, згідно з даними галузі та інформацією Міжнародного енергетичного агентства.

Українські удари по Чорноморському флоту Росії за допомогою безпілотних морських дронів «змінили схему дій російського флоту». Чорноморський флот Росії почав уникати українського узбережжя та передислокував деякі кораблі зі своєї головної бази в окупованому Севастополі, Крим.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button