Пригоди

У Раді пропонують скасувати кримінальну відповідальність для ухилянтів

У четвер, 16 травня, до Верховної Ради було подано законопроект №11260, який пропонує скасувати кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

Ця ініціатива відображена в картці законопроекту, поданого народним депутатом Анатолієм Бурмичем.

Законопроект №11260 пропонує модифікувати статтю 336 Кримінального кодексу України, замінюючи покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 5 років на інші види кримінальних покарань, такі як:

  • штраф від 51 тис. до 85 тис. грн;
  • громадські роботи терміном від 160 до 240 годин;
  • виправні роботи терміном від одного до двох років;
  • обмеження волі терміном від одного до двох років.

Анатолій Бурмич наголошує, що стаття 336 КК передбачає наразі лише одне покарання – позбавлення волі, яке є найсуворішим видом покарання. На його думку, ухилення від призову на військову службу не є достатнім доказом небезпеки, яку засуджений несе для суспільства.

Пряма мова Анатолія Бурмича:

“Використання альтернативних видів покарання замість позбавлення волі допоможе заощаджувати бюджетні, матеріальні та людські ресурси держави, направивши їх на підтримку обороноздатності та національної безпеки України.”

Також він зазначає, що після відбування покарання засудженим буде потрібна соціалізація, допомога у працевлаштуванні та можливо – лікування, що може спричинити додаткові витрати для держави.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button