ПригодиТема дня

Експосадовиці "Миколаївобленерго" засуджені до 2 років за підтримку агресії рф

Від обленерго до зони особливого режиму: кар'єрний спуск колишньої начальниці

Цей материал також доступний

У Заводському районному суді м. Миколаєва 07.05.2024 завершився судовий процес, в якому розглядали справу громадянки України Ірини Клочкової, колишньої начальниці служби розподілу електричної енергії АТ “Миколаївобленерго”.

Ірина Клочкова обвинувачувалася в підтримці збройної агресії Російської Федерації проти України та виступала з публічними закликами, що порушують територіальну цілісність України.

Це стало відомо з її словесних висловлювань, які свідчили про виправдання дій збройних зил РФ. Вони були зібрані з вуст колег та підлеглих Ірина Клочкова, які дали свідчення відповідно до їх спілкування в адміністративній будівлі АТ “Миколаївобленерго”.

Висловлювання  Ірини Клочкової:

 • “Может мы в мае уже оккупированы будем? Как-то это произойдет так, оп” — висловлювання в контексті можливої окупації.
 • “Я ж говорю, я хочу, чтобы в мае мы уже были оккупированы, и все, была поставлена жирная точка” — вираження надії на завершення окупації.
 • “Ты ж понимаешь, что Украина не будет независимой” — дискусія про незалежність України.
 • “Все равно Оксан, не понимаю. И почему это [окупація міста Миколаєва] не случаеться в мае и в июне?” — невдоволення затримкою в реалізації окупації.

Ці висловлювання стали основою для обвинувачення Ірини Клочкової у підтримці збройної агресії та виправдуванні дій, які можуть призвести до порушення територіальної цілісності України. В результаті, вирок суду призначив Ірині Клочковій покарання у вигляді 2 років позбавлення волі. Важливим є те, що вирок було винесено без застосування конфіскації майна, що є показником врахування її співпраці зі слідством та визнання Іриною своєї провини.

Крім того, 22 квітня 2024 року в Заводському районному суді міста завершився суд над Оксаною Смирновою, яка працювала на посаді заступника начальника служби з розподілу електричної енергії АТ «Миколаївобленерго».

Деталі висловлювань Оксани Смирнової, що звучали 10 квітня 2023 року і стали підставою для обвинувачення:

 • Оксана Смирнова зробила заяву серед колег, стверджуючи, що “за часів російської окупації було краще, і люди чекають на повернення росіян”. Вона також висловила думку, що українці самі винні у своїй ситуації через “30 років мовчання”.
 •  Смирнова обговорювала подію в Одесі, де ракета була збита над містом, і заявила: «А в Одесі? А в Одесі на Таїрова, летіла собі ракета мирно на цей аеродром Шкільний, пускай летить, ви збиваєте над містом ПВО, у вас гинуть люди і ви кажете, що це росіяни?».
 • Смирнова стверджувала, що українці заслужили своє становище, включаючи відсутність води, через десятиліття “бидлячества”. Продовжуючи, вона висловила думку, що для перемоги Росії потрібно знищити “нечисть”, і в цьому немає нічого поганого.
 • Вона підкреслила, що українці отримують те, що заслужили, і це необхідно для зміни ситуації.

Ці висловлювання були розцінені як публічні заклики до зміни меж території України та виправдання збройної агресії Росії проти України, що призвело до засудження жінки.

Дані вислови стали ключовою підставою для визначення вини Оксани Смирнової та призначення покарання, яке враховувало її визнання вини та особисті обставини.

Суд визнав вину Оксани Смирнової у скоєнні зазначених кримінальних правопорушень і призначив їй покарання у вигляді позбавлення волі на строк два роки. При призначенні покарання було враховано стан здоров’я Оксани Смирнової, обставини її особистого життя, включаючи наявність хворої матері та інвалідності її чоловіка. Смирнова визнала свою вину, що також було враховано судом.

Нагадаємо: восени 2023 року колаборанток з “Миколаївобленерго” відправили під варту без права застави.

Читайте новини першими

Связанные статьи

Один комментарий

 1. У слуг народа, вон клецов егорка, в 2014 рассказывал вещи еще похлеще. И есть тому много свидетелей.
  Бандит Дятлов - тот что наркоманов в центре собирал для переворота - где он?
  Что вы к теткам домахались? Кто вам [censored] доверять будет? Вы ж там половина завербованы.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button